Bliżej przedszkola - niezastąpiona pomoc dla nauczycieli

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Bliżej Przedszkola miałam okazję przyjrzeć się bliżej magazynowi, który jest bardzo popularny w placówkach edukacyjnych wśród nauczycieli najmłodszych pociech. Osobiście jako pracownik wczesnej edukacji pomimo tego, że z powodu choroby Stasia obecnie muszę pozostać w domu chciałabym być na bieżąco z nowinkami w oświacie. Z ogromną przyjemnością przeglądałam ofertę i pomoce, które do mnie trafiły i chcę się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami na ich temat. 

Magazyn, który otrzymałam jest miesięcznikiem, który otrzymujecie zamawiając prenumeratę. Macie do wyboru dwie opcję : PRENUMERATĘ STANDARD- miesięcznik ze scenariuszami i artykułami, 5 plakatów tematycznych, 15 kodów umożliwiających pobranie materiałów ze strony internetowej. PRENUMERATĘ PREMIUM- tu znajdziecie to co powyżej plus dodatkowe 15 kodów (łącznie 30 sztuk) a dodatkowo 60 foliowanych kart A4 z fotografiami i ilustracjami skorelowanymi z treścią danego numeru. Ta druga opcja jest idealna dla tych, którzy pragną znacznie skrócić sobie czas przygotowań do zajęć a przy okazji urozmaicić zajęcia opowiadając o danym temacie z pomocą ciekawych obrazów.

Scenariusze zajęć podzielone są ze względu na wiek: dzieci młodsze i starsze. Opracowywane przez doświadczonych nauczycieli i praktyków. Uwzględniają najnowsze trendy w edukacji przedszkolnej w Polsce i na świecie. 

Wyadwnictwo Bliżej Przedszkola to nie tylko magazyny. Posiadają swoją księgarnię internetową, w której znajdziecie między innymi bajki terapeutyczne, poradniki i płyty CD powodujące wyciszenie bądź wręcz przeciwnie rozruszanie maluchów a zarazem wspomagają współpracę grupy i rozwijają ich rozwój emocjonalno-społeczny (pokażę Wam je bliżej w kolejnym poście).

Jeśli jesteście nauczycielem, który dodatkowo prowadzi zajęcia z języka angielskiego to tu również znajdziecie idealne pomoce dla Waszej pracy. Duże, kolorowe, proste a zarazem przejrzyste plansze A3 przyciągają uwagę i pozwalają zdecydowanie łatwiej opanować dany materiał. Te plansze można również użyć do zabawy np. w segregowanie kolorowych nakrętek: wy mówicie kolor a dane dziecko musi nałożyć odpowiednią nakrętkę na plamę na planszy. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia. Ja będę na nich pracowała nie tylko z 6 ale i 3 letnim synem co pewnie pokażę Wam na naszym profilu na fb, więc obserwujcie :) Opowiadanie o pogodzie, o rodzinie, o uczuciach czy przeciwieństwach również zobrazowane będą łatwiej zachodziły w pamięć gdyż jak wiadomo duża część społeczeństwa jest wzrokowcami. Mi samej zawsze łatwiej było zapamiętać to co widziałam :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 SchwytaneChwile , Blogger