wielkie testowanie Emulinki

Do pewnego czasu skóra mojego synka była gładka, bez skłonności do alergii, zadrapań i innych widocznych gołym okiem zmian. Gdy nastał sezon na nasze polskie owoce coś jakby się zmieniło. Franio dostał dość sporych, szorstkich, czerwonych plamek na brzuchu i plecach. Czy to alergia pokarmowa? pytałam lekarzy. Twierdzili, że roczniak mógł dostać od tak po prostu atopowego zapalenia skóry. Przyznam szczerzę, że troszkę się zmartwiłam i zaczęłam szukać na internecie emulsji olejowych do kąpieli przeznaczonych dla dzieci w przystępnej cenie. Trafiłam na stronę www.kosmeland.pl/ gdzie aktualnie trwał nabór na testerki nowego kosmetyku firmy Skarb Matki. Zapisałam się i dostałam Emulinkę o której parę słów poniżej.

Sam producent na swojej stronie piszę tak :

Wskazania:   do kąpieli dla noworodków, niemowląt i dzieci.

Działanie:
delikatnie myje, skutecznie nawilża, natłuszcza i łagodzi podrażnienia. Wspomaga leczenie problemów skórnych związanych z jej suchością i świądem np. atopowego zapalenia skóry (AZS), wyprysku skórnego czy też łuszczycy. Nie zawiera konserwantów.

  • delikatnie myje
  • nawilża i natłuszcza
  • tworzy warstwę ochronną
  • łagodzi podrażnienia skóry
  • polecana przy atopowym zapaleniu skóry i łuszczycy
  • nie zawiera alergenów i konserwantów
  • do stosowania od pierwszych dni życia    Mnie jednak najbardziej zainteresował fakt, że nie wymaga spłukiwania, mogą ją także używać dorośli przy problamach z przesuszoną skóra a na opakowaniu jest dokładnie napisane ile potrzeba na kąpiel maluszka a ile dla dorosłego. Dołączona jest specjalna miarka. Przyznam szczerze, że po kilku dniach stosowania faktycznie skóra mojego dziecka wydaje się łagodniejsza, bardziej delikata, taka jaka powinna być u maluszków.

Cena bardzo przystępna i bardzo konkurencyjna w stosunku do innych tego typu preparatów
(średnio ok 20zł).

Minus: jedynym minusem wg mnie jest to, że dodatkowo muszę używac osobnego szamponu do włosków. Dla mniejszych dziecich, mających ciemieniuchę uważam że byłaby idealna jednak dla starszych, mających dłuższe włoski raczej nie. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger