Liczydło 3 latka


W wieku 3 lat dziecko niesamowicie się rozwija. Dostrzegamy rozwój fizyczny, coraz więcej biega, skacze, ale i rozwój intelektualny jest na coraz wyższym poziomie. Codziennie z Franiem przypominamy sobie kolory, powtarzamy wierszyki, piosenki, liczymy do 5. Czas rozszerzyć naszą wiedzę.

Z pomocą przyszło nam bardzo fajne liczydło. Jest duże, kolorowe, od razu zaciekawiło naszego synka. Na stronie firmy KABUM jest bardzo przejrzysty spis działów, dzięki którym z pewnością wedle zainteresowań waszego dziecka każdy znajdzie coś odpowiedniego. My znaleźliśmy naszą zabawkę w dziale pomoce montessori-pomoce edukacyjne .

W zestawie:
10 drewnianych kwadracików z cyferkami
45 kolorowych krążków
1 drewniana deseczka z słupkami do nakładania

Pod krążkami na deseczce dla ułatwienia zaznaczone jest taki kolor powinien być nałożony w danym miejscu. Pod drewnianymi kwadracikami z cyferkami namalowane są ilości kropek, odpowiadające danej cyfrze i ilością nałożonych krążków.


I radość z ułożenia całego zestawu:Na koniec, tuż obok postanowiliśmy ułożyć wieże..W trakcie zabawy ćwiczyliśmy motorykę małą ale i spostrzegawczość. Od czasu do czasu nakładałam np żółty krążek na miejsce czerwonego i pytałam co tu nie pasuję.Nasz 3 latek z tym radził sobieświetnie. Problem miał z jedynie z rozróżnianiem jasnego niebieskiego z ciemnym, jasnego zielonego z ciemnym (zielonych są 3 odcienie) itp ale myślę, że z czasem rozróżniać zacznie coraz bardziej.

Zapraszam do sklepu https://www.kabum.pl/ oraz do odwiedzania https://www.facebook.com/KabumZabawki?fref=ts

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger