Dziecko na warsztat część 2- ASTRONOMIA

Astronomia to dla nas najcięższy temat, z całych warsztatów a będzie ich jeszcze kilka. W domu burza mózgów- kosmos, gwiazdy, rakiety, księżyc, planety, ufoludki. Co zrobić z 3 latkiem ? Nie ma rzeczy niemożliwych. Bawimy się w kosmos stwierdziłam !:)

Do stworzenia naszych zabaw, potrzebowaliśmy drukarki i kilku obrazków.
1. Zaczynamy od planety, magicznego- znikającego kleju i torebki brązowego ryżu. Posmarowaną planetę wsadziliśmy do kartonowego pudła co by bałaganu było mniej. W pudle trzęśliśmy ile sił, by dobrze nasz produkt sypki rozprowadził się po kartce. Było dużo radości bo to nasza pierwsza tego typu zabawa.


2. Kosmicznie fajna zabawa kolorami i liczbami . A co to ? a co to ? :) Wyjaśnialiśmy i dopasowywaliśmy kolory. Cały czas ćwiczymy bo jeszcze nam się mylą :)


Zabierałam kilka krążków i pytałam czego jest najwięcej a czego najmniej. Ile jest pomarańczowych planet a ile niebieskich pojazdów kosmicznych itp.


3. Wyklejamy plasteliną rakietę i gwiazdę. Znów Franio dobierał kolory nazywając je. Ćwiczył małe paluszki.4. Makieta kosmiczna w bardzo dużej części wykonana przez naszego 3 latka. Bardzo zainteresowany był robieniem rakiety z rolki po papierze i ufoludkiem . Naklejanie gwiazd, oczu ,planet, było równie fajne.
Najważniejsze dla nas w tym warsztacie było to, że Franio myślał bardzo kreatywnie, tworzył, ćwiczył, uczył się poprzez zabawę. Wzbogacił swoją wiedzę o nowe słownictwo.

Zapraszam do zaprzyjaźnionych blogów, na których znajdziecie równie ciekawie wyczerpany temat dzisiejszych warsztatów. 30go listopada zapraszamy na DOŚWIADCZENIA :)

Dziecko na warsztat

10 komentarzy:

 1. Nie wpadlabym na pomysl i kolorach!gratulacje kreatywnosci

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wpadlabym na pomysl i kolorach!gratulacje kreatywnosci

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten kosmitek prześmiesznie Wam wyszedł, bardzo fajny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super - warsztat kreatywny ;) świetna makieta kosmiczna (bardzo bardzo mnie urzekła), a ufoludek genialny... Pozdrawiamy
  http://pomyslowesmyki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie zrealizowaliście ten warsztat. Pomysłowo. Pozdrawiam :)
  http://elenapopolsku.blogspot.it/

  OdpowiedzUsuń
 6. hehehe dzieki :D ufoludek z naklejek od zdobienia jajek wielkanosnych :D wygrzebałam :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Super ufoludek! Podoba mi sie Saturn z ryzu - super!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger