Fenek i bezpieczeństwo - konkurs

O Fenku, małym, 3 letnim lisku pisałam wam o tu Fenek i pory roku . Teraz czas na drugą serię tych interesujących losów małego, ciekawskiego bohatera.


Tym razem dowiemy się dlaczego warto znać swój adres, po co jest numer alarmowy i jak brzmi, czego nie należy zrywać i po co są pasy na drodze, czemu nie można przechodzić tam gdzie się chce.


Dzięki tej książce mój trzy latek pytany o numer alarmowy z dumą krzyczy :112 . Wie, kiedy należy tam dzwonić, że dodzwoni się nie tylko na pogotowie ale i na policję czy straż pożarną. Jest to idealna propozycja do rozmowy o bezpieczeństwie.A dlaczego nie można wybiec na ulicę gdy kopniemy na nią piłkę ? Jak należy odczytywać światła? Po co są znaki drogowe? Tu znajdziemy odpowiedzi na ważne pytania dotyczące ruchu drogowego.I kolejne książki  tej serii :Oczywiście tu również w każdym egzemplarzu znajdziecie propozycję wspólnych zabaw, dowiecie się czego nauczy się poprzez poszczególne opowiadania wasz przedszkolak.
Na końcu każdej ze stron znajdziecie pytania na spostrzegawczość, samodzielne myślenie czy sprawdzenie zrozumienia czytanego przez was tekstu.Ale Fenek to nie tylko książki. Z Fenkiem możecie się bawić nie tylko czytając. NA stronie https://fenek.pl/ po zalogowaniu czekają na was karty pracy, scenariusze zajęć, kolorowanki czy wyrazy do globalnego czytania, które są wyszczególnione na czerwono w każdej książce. Możecie również zamówić na wyżej wymienionej stronie maskotki Fenka i jego kolegi Maksa by tworzyć własne historyjki. Prawda, że fajnie ? Niech poniesie was fantazja .

My z kart pracy wykonaliśmy między innymi to :


A teraz KONKURS 
1. Lubicie nas i przygody Fenka
2. Lubicie plakat konkursowy, udostępniacie go na swoim profilu. Do zabawy zapraszacie 3 osoby.
3. Konkurs trwa od 13.11.2015- 17.11.2015 . Zwycięzcę podam w ciągu 5 dni od zakończenia.
4. Konkurs nie jest sponsorowany przez facebooka. Nagrody wysyłamy na terenie Polski.
5. Zastrzegam sobie możliwość zmiany regulaminu.
 Nagrodą jest oczywiście zestaw książeczek o bezpieczeństwie. 
przygody Fenka facebook

WYGRYWA : Alicja Biernat gratulacje :) proszę o dane na prv

8 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger