Iza Skabek dzieciom - wiersze i opowiadania

Chciałabym bardzo przedstawić Wam nie tylko cudowne książki ale i autorkę, która chyba bardzo kocha to co robi. Przesympatyczna Iza Skabek pisze opowiadania i wierszyki - dla maluszków i tych ciut starszych szkrabów. Jest mamą dwójki dzieci więc doskonale wie, jak trafić w gusta małych czytelników. Ponadto zdążyłam zauważyć, że często spotyka się z maluchami w przedszkolach, księgarniach czy bibliotekach. Zaraża pasją do czytania osobiście :) Na profilu na facebooku co jakiś czas pojawiają się konkursy, w których do wygrania przeróżne egzemplarze jej autorstwa. Myślę, że lubi dzielić się z innymi co oznacza ze ma bardzo dobre serce a takich ludzi cenię najbardziej :)

Chciałabym przedstawić Wam 3, niezwykłe pozycje Pani Izy Skabek :)"Śpiąca żyrafa"

Czy żyrafa może mieć łóżko ? Czy może się swobodnie wyspać ? Czy może zamieszkać z pingwinami lub kurami ? - Rozwiejemy tu wszelkie wątpliwości :)

Jej długa szyja trochę jej przeszkadza i błąka się z miejsca na miejsce szukając odpowiedniego do odpoczynku. Koniecznie musicie zobaczyć co z tego wyniknie :)

Krótkie wierszyki, ciekawe ilustracje dopasowane do sytuacji, pobudzające wyobraźnię najmłodszych. Każdy wierszyk choć o czym innym to idealnie nawiązuje do tytułu. Ciekawe, proste rymy bardzo interesują ciekawskie maluchy :)

Tym razem opowiadanie dla ciut starszych, przedszkolnych dzieci :)

"Gaba i Pająk"


Każdy przedszkolak powinien się przekonać, że te małe stworzonka są nie groźne a nawet można się z nimi zaprzyjaźnić tak jak zrobiła to bohaterka opowiadania :)

Gaba to dziewczynka, która chodzi do przedszkola. Jest bardzo ciekawa świata, charakterna, troszkę pyskata, ma swoje zdanie. Nie chce się słuchać dorosłych i miewa gorsze humory ( zresztą jak każdy z nas). W przedszkolu nie zawsze bywa usłużna. Za nie słuchanie się Pani zostaje postawiona do kąta. Zamiast stać grzecznie, dostrzega sprzymierzeńca - tak jej się bynajmniej nadaje. Bardzo chce nauczyć się robić pajęczynę i prosi o pomoc małego pajączka. Co z tego wyjdzie ? Czy my- ludzie możemy taką pajęczynę uwić ?Książka ta, jest jedną z całej serii książek o Gabie :) Poza powyższą znajdziecie również : "Gabę i nożyczki ", "Gabę i balon" , "Gaba i grzebień ", "Gaba i roowerek" .

Powiem szczerze, że my mamy niedosyt po przeczytaniu tego opowiadania :) Niebawem urodziny Frania więc już myślę, które pozycje zamówić mu w prezencie :)

" Olo archeolog"


Olo to chłopczyk z bardzo bogatą wyobraźnią. Wyobraża sobie, że w piaskownicy są skarby, które trzeba odkopać, ma "zmyślonych " przyjaciół, a jego ukochany pies jest inżynierem :) Jak się później okazuje, ludzie, których w rzeczywistości nie ma mu troszkę przeszkadzają w wykopach, skarby to przyniesione a właściwie "podkradzione" rodzicom ważne dla nich rzeczy a piesek absolutnie nie sprawdza się w wyznaczonej dla niego przez Ola roli. Okazuje się, że podwórko nieopodal domu może niesamowicie pobudzać wyobraźnie a piaskownica nie musi służyć tylko do robienia w niej babek z piasku :)

poza powyższą pozycją , znajdziecie również "Olo ichtiolog" i "Olo biolog"

Wszystkie powyższe egzemplarze oraz inne ciekawe historyjki i wierszyki znajdziecie nie tylko na facebooku czy stronie internetowej ale i na allegro w bardzo dobrych cenach. Koszt książeczki to ok 10 zł a gdy kupicie np całą serię dostaniecie gratisy i zniżkę :) Przekonajcie się sami bo naprawdę warto !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger