Poznaję łąkę i las z Sówką Zuzią

Niedawno w jednym z dyskontów natknęłam się na serię GRAM Z SÓWKĄ ZUZIĄ wydawnictwa Zielona Sowa.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, okazuje się, że co rusz wydawane są nowe pozycje. Mam okazję przedstawić Wam trzy najnowsze.


Nie wszystko jednak za jednym razem :) Dziś zacznę od poznania Łąki i lasu. Jakie zwierzęta się tam kryją ? Co robią ? Co jedzą ? Pływają, biegają a może wiecznie polują, pracują lub śpią ?


Mój prawie 4 latek zadaje mnóstwo pytań :) Dzięki tej grze mimo że dedykowana jest dla dzieci od lat 2, może zobaczyć raz jeszcze jak wyglądają zwierzęta w lecie i łące. Może tworzyć razem ze mną opowiadania co bardzo rozbudza jego wyobraźnie. Franio patrząc na powyższy obrazek zaczął opowiadać młodszemu bratu między innymi, że bociany bardzo lubią żabki a te próbują schować się w wodzie. Udawaliśmy oba zwierzątka mając przy tym mnóstwo frajdy. Ale do rzeczy :)

Gra posiada dwustronną planszę - puzzle . Jedna to las, druga łąka jak wskazuje nazwa na pudełku. Dwulatek z pewnością poradzi sobie z ich ułożeniem. Pozwólmy dziecku wybrać, od której zaczniemy.Do każdej z nich mamy po 8 kartonowych, bardzo ładnie ilustrowanych kart- zwierząt.


Pierwsza zabawa polega na tym, by znaleźć na obrazku zwierzęta, które dziecko wybierze z rozrzuconych kart. Możemy ułatwić zadanie poprzez pogrupowanie i ułożenie w jednym rzędzie tylko zwierząt leśnych, w drugim pozostałe.

Kolejną zabawą może być zakrycie wszystkich kart i szukanie: jedna osoba tylko zwierząt leśnych, druga tylko tych mieszkających na łące. Gracz odkrywa dwie karty na zasadzie zabawy MEMO. Gdy odkryje dwa ze swojego zbioru zabiera i pobiera raz jeszcze. Gdy choć jedno  odkryte zwierze jest ze zbioru przeciwnika traci kolejkę i pozostawia zakryte karty jak przedtem. Trzeba być czujnym i pamiętać co pokazał nam przeciwnik !:) Wygrywa osoba, która jako pierwsza swój zbiór 8 zwierzątek.

Trzecią propozycją jest zabawa w "kto się schował" . Wybierzmy trzy karty , poprośmy by dziecko się przyjrzało po czym zamknęło oczy. Jedną z kart zasłaniamy i prosimy by maluch odpowiedział kto się ukrył ? Stopniowo możemy dokładać kart i/ lub zakrywać coraz więcej z nich. Ta zabawa świetnie uczy koncentracji.Najmłodszych, którzy jeszcze nie potrafią mówić czy zgadywać również można zaznajamiać ze zwierzętami. Opowiadajmy im co robią, jak wyglądają. Wzbogacajmy wyobraźnię od najmłodszych lat. Karty są tak sztywne, że z czystym sumieniem polecam dawać półtora roczniakowi do rączki. Nie zgniecie, nie zniszczy ( bynajmniej nie tak szybko).

To jeszcze nie koniec. W każdym egzemplarzu gry z Sówką Zuzią znajdziecie kolorowankę z naklejkami. Wszystko oczywiście dopasowane do danego egzemplarza. Wszystko po to , by można było jeszcze bardziej zaznajomić się z omawianymi zwierzętami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger