Sombrero czy melonik - idealna gra dla przedszkolaków

Dziś chciałabym Wam pokazaż niesamowitą grę, którą upolowałam na promocji w Rossman za 12,90. Gra znanej firmy GRANNA, od lat 3 . My gramy w nią codziennie chociaż po razie bo bardzo nam się spodobała :)
Co zawiera opakowanie ?
- 64 karty, które tworzą 16 portretów dzieci z różnych stron świata
- kostkę do gry
- instrukcję

Na czym polega zabawa? Są 3 warianty:

WARIANT I 
Możemy tu grać od 2 do 4 osób. Grupujemy karty wg numerków ( kropek) po jednej ze stron i układamy tak, by obrazki były pod spodem a namalowane kostki na wierzchu. Tworzą nam się 4 stosy.
Rzucamy kostką. Jeśli gracz wyrzuci 1,2,3 lub 4 pobiera odpowiednią kartę i kładzie przed sobą. Przy kolejnych rzutach dobiera karty odpowiednio do rzutu przy czym stara się utworzyć postać. Gdy na wyrzucanej przez nas kostce pojawią się 4 kropki a na pobieranej przez nas karcie znajdzie się sombrero lub melonik możemy dobrać jeszcze jeden element. Gry wyrzuci 5 rzuca jeszcze raz ( nie ma karty z numerem 5) . Gdy ponownie wyrzuci 5 nie pobiera żadnego elementu. Gdy wyrzuci 6 ( nasa ulubiona cyfra) pobiera cały komplet kart ( od 1 do 4) i dobiera w nagrodę kartę dodatkową wg uznania.

Gra kończy sie, gdy wszystkie karty znikną ze stołu.Możemy układać postacie tak, by były idealnie stworzone wg numerków po bokach lub tak, by było jak najzabawniej ( góral w spódniczce, eskimos w koralach itp.)


WARIANT II : 

Wariant dla 2 osób .Wszystkie karty trzeba potasować i ułożyć postaciami do dołu. Umawiamy się kto będzie układał chłopców a kto dziewczynki.

Odkrywamy po kolei karty. Gdy jest to Twój element bierzesz i układasz przed sobą, jeśli partnera to mieszasz z innymi tak, by było ciężko ją znaleźć. Nie ułatwiamy sobie na wzajem zadania :) Za każdym razem można odkryć tylko jeden element.Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza ułoży swoje postacie .


                                        WARIANT III : 

Zabawa dla 2-4 osób. Należy wszystkie karty oznaczone 1 potasować i odłożyć na bok. Pozostałe karty trzeba wymieszać i ułożyć ilustracjami do dołu. 

Pierwszy gacz pobiera element numer 1. Zadaniem jest skompletowanie kompletnego, prawidłowego obrazka , którego element został przed chwilą odkryty. Gracz odkrywa jeszcze jeden element. Jeśli pasuje on do jego postaci zachowuje go i pobiera kolejny. Jeśli nie pasuje odkłada dokładnie w to samo miejsce gdzie leżał, wierzchem do dołu ( jak w znanej grze memo) . Gracz może tak długo odkrywać karty, dopóki odkrywa pasujące do jego obrazka. Jeżeli skompletował postać pobiera kolejną kartę z numerem 1. 

Wygrywa ten, który ułoży najwięcej kompletnych postaci. 


Jest to gra z serii królestwo dobrych gier, w której znajdziecie również : " Cztery pory roku" , "Gacek gdzie jesteś?" , "Muffinki " , " Tańcowała igłą z nitką" , "Zwierzaki- memo" .

Bardzo polecam dla przedszkolaków i nie tylko :) 

                       http://www.granna.pl/

6 komentarzy:

 1. Serio są za 12,99 w Rossmannie??? O wow! Patrzę w necie że one około 30zł kosztują normalnie. Muszę się pilnie wybrać zobaczyć u nas ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serio :) całą seria była do wyboru

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Jutro zostawiam Martynę w przedszkolu i z Oliwią gnam do Rossmanna z nadzieją że i u nas będą :D

   Usuń
 2. My mamy tę grę pod inną nazwą "Boso albo w ostrogach?".

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger