Zabawa w matematykę z przedszkolaczkiem

Wchodząc w świat matematyki, musimy zacząć od zabaw. Zwykłe liczenie dodawanie na palcach i to dopiero w szkole może zniechęcić malucha od samego początku. Zaciekawmy go w inny sposób. Dziś przygotowałam kilka zabaw, które u nas powtarzamy codziennie by utrwalić sobie wygląd cyferek i ich nazwy. Zabawy są krótkie , proste, dopasowane do 3 latków, które zaczynają przygodę z tym tematem.

1. Gąsienica


Banalnie proste zadanie ale i przyjemne dla malucha :) Dopasowujemy cyferki w ten sposób, by cała gąsienica była biała :)2. Biedronka

W biedronce udział bierzemy my i dzieci . Potrzebujemy cyferek kwadratowych i okrągłych. Jako że nie posiadamy kolorowego tuszu pobawiliśmy się wspólnie w kolorowanie :)


Po bokach kropek ustawiamy "kwadratowe" cyferki . Dziecko w odpowienie kropki musi przypasować cyfry takie same jak nasze.3. Plansze. 

By doskonalić dopasowywanie wydrukowałam czyste plansze, na których napisałam cyferki. Nie bez powodu ręcznie. Zauważcie że niektóre różnią się wyglądem np 4 czy 7 .
4. Liczenie.

Możemy najzwyczajniej w świecie poukładać cyferki od 0 do 5 lub 9 i uczyć dziecko liczyć poprzez powtarzanie za nami na głos nazw cyfr.5. Memo cyferkowe.

Drukując podwójnie możemy się bawić w znane wszystkim memo. Początkowo zacznijmy przedział od 0 do 4, by było łatwiej. Później rozszerzajmy zabawę w szukanie par.

Przy każdym zadaniem wypowiadamy głośno cyferki ! Dzieci mogą powtarzać . 

Wszystko czego tu użyłam możecie pobrać poniżej :

2 komentarze:

  1. Świetna zabawa, ale stety niestety muszę poszerzyć plansze do 20 bo mojemu synowi było za mało :) także polecam szczególnie gąsienice bardzo głodną cyferek :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger