Aladyn i Alicja w Karinie Czarów - powrót do dzieciństwa

Powrót do mojego dzieciństwa. Bajki, które chciałabym przekazać moim dzieciom to między innymi te: Aladyn i Alicja w Krainie Czarów. Nasze książki są wydawnictwa Olesiejuk które na prawdę uważam za jedno z lepszych dla dzieci w różnym wieku.


Aladyn na podstawie opowieści z " Księgi Tysiąca i Jednej Nocy" opowiada o młodym synu krawca, który po śmierci ojca zajmuje się matką . Całkiem przypadkowo za sprawą czarnoksiężnika, który podaje się za krewnego i jego nieudanemu podstępkowi staje się posiadaczem czarodziejskiej lampy. Dżin, który się w niej znajduję spełnia marzenia . Od tej pory chłopak wraz z matką stali się ludźmi zamożnymi. Aladyn mimo wszystko postanowił pracować, pomagać mamię a dzięki czarodziejskiemu przyjacielowi zyskał uznanie wśród kupców.  Pewnego dnia poznał przejeżdżającą przez miasto Dżasminę- córkę sułtana. Była ona bardzo ciekawa świata i wbrew zakazom ojca zanim strażnicy się zorientowali uciekła między straganami. Do tej pory nikt nie mógł nawet na nią spojrzeć. Zdawało się , że Abu- małpka towarzysząca chłopakowi czytała w jego myślach i gdy tylko dziewczyna schowała się w kramiku wróżki Abu wyskoczyła i ściągnęła woalkę, zasłaniającą twarz Dżasminy. Aladyn momentalnie się w niej zakochał. Za pomocą magicznej mocy po pewnym czasie odbył się ślub tych dwojga. Chłopak stał się następcą tronu. Spełniał wszystkie życzenia swojej żony, obdarowywał biednych i potrzebujących. Wieść o ich dobrobycie szybko się rozeszły. Czarnoksiężnik zrozumiał, że Aladyn żyje i jest w posiadaniu magicznej lampy. Postanowił wrócić z Chin i rozprawić się z bogatym chłopakiem. Przekonajcie się co było dalej :)Alicja w Krainie Czarów to kolejna książka przepełniona fantazją i czarami. Ten egzemplarz napisany na motywach powieści Lewisa Carrolla przepełniony ilustracjami wykonanymi przez Francesce Roossi. 

Mała dziewczynka, siedząca na polanie, nudząca się, plotącą wianuszki dostrzega białego, gadającego królika w marynarce, z zegarkiem, po czym stwierdziła, że to bardzo niecodzienny widok i postanowiła za nim podążać. Weszła za nim do nory . Nie wiadomo czy to za sprawą tajemniczego zaklęcia czy ogromnej przepaści ale spadała długo aż w końcu znalazła się w bardzo tajemniczym pokoju z mnóstwem drzwi. Wszystkie o dziwo były zamknięte. Po pewnym czasie Alicja spotyka dziwnego Pana gąsienicę, który podaje jej stek dobrych rad. Później trafia do zamku króla i królowej Kier gdzie zostaje zaproszona do gry w krykieta. Wszystkie przygody, których było na prawdę wiele nagle zostają przerwane gdy dziewczynka się budzi. Czy to wszystko było tylko snem ?

Książka ta choćby czytana setki razy zawsze czytelnika zaskoczy. Bardzo zaciekawia zawartymi w niej przygodami i niecodziennymi zjawiskami. Bo jak można przepłynąć morze wylanych przez siebie łez? A może to była mała kałuża ? Jak można zmniejszyć się do rozmiaru myszki ? 

Dziewczynce podczas jej wyprawy towarzyszy poza królikiem między innymi szalony kapelusznik, co rusz znikający i pojawiający się kot. Alicja choć młoda wykazuje się wielką odwagą, pomysłowością i zaradnością. 

Ta publikacja bardzo pobudza wyobraźnię dzieci jak i czytających dorosłych. 1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger