Gram z Sówką Zuzią : Dom i Zabawki

Jakiś czas temu pokazałam Wam jedną z gier z Sówką Zuzią " Łąka i las" . Pytaliście mnie jak wyglądają kolejne. Ciekawi Was czy są identyczne ? Otóż nie. Każda z gier choć elementy ma podobne ( wszystkie zawierają kolorowankę z naklejkami) to jednak się różnią. Zobaczcie sami.DOM :

W tą grę można grać w dwojaki sposób. Można bawić się z dziećmi 3,5 letnimi jak i 1,5 rocznymi maluchami .


MALUCHY : Stasiowi rozkładam obrazki, nazywam je, po czym proszę by pokazał paluszkiem o czym mówię. Najpierw uczymy się nazw : pokaż lampę, pokaż kubek itp. , po czym proszę by wskazał to co opisuję : to coś się świeci, wisi u nas na suficie. Mama pije z tego kawę, Staś piję wodę, zobacz stoi na stole. Staramy się wskazywać również takie same przedmioty na obrazku i poszukujemy je w pokoju. Zaczynamy od 3 kart, po czym rozszerzamy nasz zbiór w zależności od zaciekawienia i możliwości dziecka. STARSZAKI : zabawa w nasze ulubione MEMO czyli ćwiczymy pamięć :) Tą zabawę zna chyba każdy. Franio z powodzeniem radzi sobie z 4 kartami więc od razu rozkładamy ich więcej. Szukamy par i wygrywa ten, kto odsłoni ich jak najwięcej.Dobieranie kart to nie tylko zabawa, a także :
-ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci
-rozwijanie umiejętności kojarzenia
-nauka koncentracji, cierpliwości i wytrwałości

W powyższym zestawie znajdziecie :
książeczkę- kolorowankę
18 naklejek
24 karty MEMO ( 12 par )


 ZABAWKI :

Kolejny zestaw zawiera puzzle. Coś co uwielbia Franek :) Te są oczywiście dla niego łatwe do ułożenia ale z wielką przyjemnością pomagał układać bratu. Tu również omawialiśmy każdą zabawkę i szukaliśmy w naszych zbiorach. Porównywaliśmy czy miś na obrazku jest taki sam czy jednak się różni ? Franio opisywał Stasiowi kolory, liczył klocki i opowiadał czym jest latawiec i balon. Zabawa dla całej rodziny a przede wszystkim rodzeństwa. Staram się jak najwięcej angażować moją dwójkę do wspólnego spędzania czasu :)Każda para puzzli jest w kolorowance. Można je dopasowywać i kolorować wg wzoru lub wg upodobań malucha .Poprzez układanie puzzli ćwiczycie koordynację wzrokowo- ruchową, spostrzegawczość, koncentrację, cierpliwość i wytrwałość. Rozwijacie umiejętności kojarzenia, zdolności manualnych .

W powyższym zestawie znajdziecie :
książeczkę- kolorowankę
18 naklejek
12 puzzli dwuelementowych

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger