Zabawy z fasolą

Fasola- delikatna, mała, przyjemna w dotyku, chłodna. Można z nią spędzić czas nie tylko w kuchni. Jeśli myślicie, że te zabawy są banalnie proste to spróbujcie się pobawić razem z dziećmi :) Fasola ucieka, wyślizguje się, jest niesforna :) Świetnie można poćwiczyć rączki, chwyt, precyzję, koncentrację i koordynację ręka- oko :)

 Mamy na nią pmysł a nawet kilka.
1. Plastelinowy jeżyk. Porobiliśmy kulki wałeczki i placki. Później powbijaliśmy w nie fasolę. Precyzyjne wbijanie by "stała" a nie leżała a później jak ją wyjąć ? Palcami byłoby za łatwo.. KOMBINERKI ! To jest to :)

Podwójna zabawa: lepimy i chwytamy..

2. Poszukiwacze zaginionych przedmiotów. Wsypujemy fasolę do miski, dziecku zawiązujemy oczy i prosimy by powiedział co za przedmiot lub kształt ukryliśmy. Dla ułatwienia możemy pokazać wcześniej co będziemy chować.

Dotykanie różnych faktur jest bardzo ważne :)3. Kto pierwszy ten lepszy . Uczymy się miar .

Kto pierwszy wsypie pół słoika fasoli ? Dziecko moze dwoma rękoma, mama/ tata może zawiązać oczy interpretacja dowolna :) Uczymy się miar . Fasola ucieka po pokoju. Możemy się umówić, ze nie może być jej w okół nas :)

A czy 3 garście mamy to tyle samo co trzy garście dziecka ? Co to oznacza ? Kogo garść jest większa a kogo mniejsza ?


4. Przesypywanie . To ćwiczy koordynację dziecka. Przesypywanie ze słoika do słoika. Przesypywanie łyżeczką z jednego miejsca na drugie. Spróbujcie czy fasola Wam nie będzie uciekać:) Wybierzcie najmniejszą łyżeczkę jaką macie w domu :D5. Układanie po śladzie . Napiszmy dużą pierwsza literę imienia dziecka a później pozwólny dziecku narysować jakiś ksztłt. Tu wymagana jest koncentracja i dobry chwyt.


6. Nie tylko ręka pracuję. Ćwiczymy buzię :) Wiecie, że przenoszenie słomką przedmiotów bardzo dobrze wpływa na aparat mowy? Ćwiczenie mięśni buzi jest interesujące i wcale nie łatwe :)


Udanej zabawy :)

1 komentarz:

  1. genialny pomysł, kreatywny bardzo. Szkoda że moja starsza jesczze za mała na takie zabawy, choć nie na wszystko:) poćwiczymy na pewno:)
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger