Bawię się w kształty i kolory

Czymże jest nauka dla przedszkolaka ? Zabawą. W szkole dziecko uczyć się musi bo tego od niego wymaga program, który jest z góry narzucony przez ministerstwo. Warto poświęcić trochę czasu i ułatwić maluchowi pójście w ten poważniejszy świat poprzez robienie tego co przyjemne. Nie czekajmy, aż nauczyciele będą wymagać- pokażmy że warto coś robić, poznawać nowe zagadnienia z uśmiechem na twarzy.

W tym tygodniu postanowiliśmy podszkolić się i przypomnieć sobie kształty i kolory. Z pomocą przyszła nam cudowna propozycja od Zielonej Sowy . Jest to zestaw z serii "bawię się w..."w którym poza tą, którą dziś opiszę znajdziecie między innymi " Bawię się w spostrzegawczość", " Bawię się w kolory", " Bawię się w czas", " Bawię się w liczby" , " Bawię się w w pamięć" . Jak widzicie możecie idealnie dobrać zabawę do osobistych predyspozycji swojego dziecka.


Zaletą tego zestawu jest to, że znajdziecie w nim nie tylko książkę ale i grę edukacyjną. Rożne poziomy trudności z pewnością zaciekawią i przedszkolaka i dziecko, które zaczyna naukę na etapie wczesnoszkolnym. Wszystko zapakowane w niewielkie, podręczne pudełko, które z pewnością zmieści się na każdej półce.


Na początku książki znajdziecie ciekawą historyjkę, którą mój Franek każe sobie przeczytać za każdym razem, gdy po nią sięgniemy . Zadań jest tyle, że na pewno nie będziecie się nudzić przez dłuższy czas. Jest kolorowanie, zgadywanie, szukanie błędów w obrazku, rysowanie po kropkach czy łączenie elementów w pary.

Gra, którą znajdziemy w środku porwie do zabawy nie tylko dziecko ale i dorosłych. Bardzo ciekawa propozycja na wspólne spędzenie czasu.

Polega na tym, że rozkładamy plakat na środku stołu i puzzle tak, by obrazki pozostały zakryte. Każdy uczestnik zabawy odsłania po dwie karty i szuka par - motyw i kształt lub kolor. By pomóc w dopasowywaniu cały czas w zasięgu wzroku jest duży obraz na stole. Gdy znajdziemy odpowiednią parę kładziemy ją przed sobą i szukamy dalej. Jak nam się to nie uda, odkładamy puzzel w tym samym miejscu i kolej na ruch przeciwnika. Wygrywa ta osoba, która znajdzie najwięcej par.
Pod koniec dziecko otrzyma dyplom mistrza, który może powiesić w dowolnym miejscu w swoim pokoju.Data wydania: 2014 

Format: 235x220 

Oprawa: zeszytowa 
Liczba stron: 32 
Ilustrator: Wojciech Stachyra
Wiek czytelnika: 4-5 lat 
Seria: BAWIĘ SIĘ W

 zielona sowa


Nie byłabym sobą, gdyby na tym skończyła się nasza zabawa z kształtami i kolorami :) Młodszym dzieciom pokazujemy na kartce A4 koło i danego dnia szukamy okrągłych rzeczy w naszym najbliższym otoczeniu bądź spacerze. Później robimy to samo z kwadratem, prostokątem i trójkątem jednak ograniczmy się : jedna figura- jeden dzień. Nie wszystko na raz. 

Dla 3 latków pragnę przypomnieć naszą zabawę w dopasowywanie, która jest dość łatwa:

A dla 4 latka przygotowałam coś trudniejszego . Tabelka z 3 kształtami i trzema kolorami. Zabawa polega na tym by odpowiednio dopasować górny kształt do koloru z lewej strony. Jest to świetne przygotowanie do nauki matematyki, w której dziecko spotka pełno tabelek do rozwiązywania. 

1 komentarz:

  1. Zielona sowa ma wspaniałe pomoce a ksiażeczki cudne super się bawicie ja jestem maniaczką zabaw kreatywnych i edukacji wczesno szkolnej

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger