Książeczki z zadaniami, łamigłówkami, quizami - PUS wyd. Epideixis

Wczoraj pisałam Wam na czym polega zestaw PUS- pomyśl, ułóż, sprawdź wydawnictwa Epideixis . Dziś chciałabym Wam pokazać kilka książeczek, w których znajdują się bardzo różnorodne zadania.

Każda z nich jest wielorazowego użytku, nic nie zaznaczacie w środku tylko na zestawie startowym. W każdej, zadania się zróżnicowane więc zaciekawia malucha na dłużej.

Dzięki Dreptusiowi możecie zacząć wspólnie z dzieckiem swoją przygodę z matematyką. Nie jednokrotnie powtarzałam, że wdrożenie matematyki poprzez zabawę od najmłodszych lat jest bardzo ważne i pomoże w jej zrozumieniu w późniejszych latach szkolnych. Proste, idealnie dobrane zadania dla dzieci zaczynających przygodę z liczeniem."Zawarte w książeczkach zadania służą:
 1. utrwaleniu przeliczania i odczytywania liczb kolejno od 0 do 12,
 2. obliczaniu dowolnym sposobem sumy i różnicy dwóch liczb w zakresie 12,
 3. utrwaleniu symbolicznego zapisy działań matematycznych,
 4. porównywaniu liczb: mniejsza – większa,
 5. szukaniu właściwej liczby w ciągu liczb malejących i rosnących,
 6. zapoznaniu się z tematyką zbiorów,
 7. przyporządkowywaniu prostego dodawania i odejmowania odpowiednim ilustracjom."
Tu zabawa zaczyna się wyszukiwaniem takich samych liter alfabetu w zbiorach . Jest to pierwsza z dwóch części , która ma na celu naukę poprzez rozpoznawanie, różnicowanie wielkich i małych, pisanych i drukowanych znaków graficznych, ustalanie ich miejsca w alfabecie. Tu nauczymy się również sylabizowania i odczytywania prostych wyrazów trzyliterowych. Dzięki zabawowej formie prezentowanych zabaw dzieci poznają swoje najbliższe otoczenie, świat przyrody i zagadnienia z nim związane:"
 1. różnice pomiędzy zwierzętami a roślinami – kształtowanie umiejętności odróżniania,
 2. zwierzęta z wiejskiej zagrody – ćwiczenie pamięci i koncentracji uwagi ,
 3. poznają odgłosy zwierząt – przyporządkowywanie odgłosów do zwierząt,
 4. poznają naturalne środowiska przyrodnicze – woda, powietrze, ziemia – jako środowiska w którym żyją zwierzęta,
 5. dowiedzą się co jedzą zwierzęta,
 6. gdzie żyją – domki zwierząt,
 7. zapoznają się charakterystycznymi cechami zwierząt – np.: „Które zwierzę ma wąsy”.Kolejną bardzo interesującą książeczką z zadaniami jest ta z Gutkiem i Balbinką. Razem z nimi poznajemy zasady ruchu drogowego. Każdy maluch w pewnym momencie swojego życia musi się zapoznać ze znakami drogowymi, musi poznać sygnalizację świetlną i ogólne bezpieczeństwo na drodze. Gdy przedstawimy to w zabawny sposób z pewnością przyswoi sobie tą wiedzę łatwiej.


Gutek i Balbinka inspirują i zachęcają do obserwacji otaczającego świata i wyciągania wniosków z niewłaściwych zachowań. Jednocześnie uczą kolorów, kształtów znaków drogowych, ich znaczenia i kierunków.


Kolejne pozycje to 100 pytań i odpowiedzi oraz wiosna. Znajdziecie tu pytania w formie quizu, zagadek, rymowaneki łamigłówek uczących logicznego i twórczego myślenia. Pobudzają wyobraźnię i poszerzają wiedzę dziecka o najbliższym otoczeniu. Dostarczają dziecku możliwość poszerzenia słownictwa między innymi o środowisku, higienie, zdrowiu i środowisku. http://www.pus.pl/produkt/100-pytan-i-odpowiedzi-1-2/

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger