Przygody Fenka- książki, które inspirują

Są książki, które czyta się jednym tchem i te, które po jednym przeczytaniu, szybko rzucamy w kąt bo po prostu się nudzą. Do tych drugich z pewno nie zaliczają się przygody liska Fenka.  To już trzecia seria książek z bohaterem, z którym utożsamiają się jego wierni czytelnicy- głównie przedszkolaczki. My jesteśmy wśród nich :)Jedne z lepszych książek o ile nie najlepsze jakie spotkaliśmy w swojej czytelniczej przygodzie :) Lisek bawi i uczy z każdą książką czegoś nowego. Dzięki niemu Franio wie między innymi jak nazywają się trujące rośliny podobne do porzeczek, zna numer alarmowy, potrafi go bez problemu wypowiedzieć i wie w jakich sytuacjach go używać :) Skarby jesieni i wiosenne porządki w ogrodzie też poznaliśmy podczas czytania. Dwie poprzednie serie tzn. BEZPIECZEŃSTWO i PORY ROKU  już wam opisywałam i możecie się z nimi zapoznać po wejściu w podkreślony tekst powyżej :)

 Obecnie jesteśmy posiadaczami trzeciej już serii, która nazywa się DOBRE ZACHOWANIE. Poruszane są tu bardzo ważne tematy. Tytuły książek brzmią następująco :

Potrafię się dzielić
Sprzątam po zabawie
Nie mogę mieć wszystkiego
Czekam na swoją kolej

Moim zdaniem dziecko dużo lepiej przyswoi sobie wiedzę, która jest w należyty sposób zobrazowana. Samo tłumaczenie nie zawsze przynosi efekty. Tu Fenek i jego najlepszy przyjaciel Max cudownie przekazują dzieciom to, co powinny wiedzieć o zachowaniu wśród innych i pokazują, jakie konsekwencje mogą wyniknąć, gdy postąpimy źle a nawet nie grzecznie wobec kolegów.


Na każdej stronie znajdziecie pytanie dotyczące czytanego tekstu lub obrazka mu przypisanego. Dzięki temu możecie sprawdzić koncentrację i ogólną wiedzę swojego dziecka . Rodzic może zadawać pytanie po przeczytaniu każdej strony lub całej bajki. Na końcu każdego egzemplarza tak jak w poprzednich seriach znajdziecie propozycję zabaw i opis czego nauczy się Twój maluch po wspólnej lekturze. Znajdziecie tu między innymi propozycje prac plastycznych, technicznych, wspólnych interesujących wycieczek .

Na końcowych stronach znajdziecie również wypowiedzi ekspertów, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą dotyczącą poszczególnych dziedzin . Czasem są to tłumaczenia zjawisk językiem zrozumiałym dla malucha a czasem wypowiedzi skierowane są do rodziców i nauczycieli.
„Przygody Fenka” to bajki całkowicie bezpieczne dla Twojego dziecka.

Nie zawierają przemocy, wyznaczają wyraźną granicę między dobrem i złem, podkreślają wartości takie jak: rodzina, przyjaźń, zaufanie. Pomagają kształtować odpowiedzialność i empatię."


Franek z wielką przyjemnością wraca do każdej pozycji mimo, że niebawem będzie znał je na pamięć :)

Książki to nie wszystko ! Na stronie https://fenek.pl/ znajdziecie coś, o czym wspominałam Wam nie raz. Karty pracy , scenariusze zajęć, kolorowanki, wyrazy do nauki czytania - to udogodnienia dla Was drodzy rodzice. Drukujecie, pokazujecie dziecku i się nie nudzicie :) 


A teraz czas na WAS !!!
 schwyt.

1. W komentarzu na fanpagu, pod zdjęciem konkursowym napisz, która z książek tej serii interesuje Was najbardziej ( Ciebie i Twojego malucha)  :) 
2.  Miło by było gdybyś polubił/a sponsora na facebooku : Przygody Fenka
3. Cieszyłabym się , gdybyście polubili i udostępnili zdjęcie konkursowe na moim fanpagu :) Niech jak najwięcej osób weźmie udział w zabawie :) Zaproś do zabawy 3 znajomych.
4. Bawimy się od 19.04.2016 do 26.04.2016
5. Zwycięzców wyłonimy w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników. 
6. Zastrzegam sobię prawo do zmiany regulaminu
7. Nagrody : 2 zestawy książek ( po 4 egzemplarze) + 1 zestaw książek z pacynką kotka Maxa :)  
8. Bawimy się z uśmiechem na twarzy :)
9. Konkurs nie jest sponsorowany przez facebooka.

WYNIKI !!!


1. Zestaw 4 książeczek + maskotka Aleksandra Bereda
2. Zestaw 4 książeczek Olga Ruszkowska
3. Zestaw 4 książeczek Gosia Blue

GRATULACJE !!!

 Fenek.pl


7 komentarzy:

 1. Bardzo fajne książeczki, świetnie byłoby mieć takie w naszej domowej biblioteczce :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna serjia moja Lenka potrafi się dzielić ale sprzatanie to już nie jest łatwe i czekanie na swoją kolej wiec bardzo by się przydały ps super fotka z pacynkami

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie., Dziękuję za świetną opinię o książeczkach.
  Mnie tak zaciekawiłaś tymi przygodami liska Fenka, rówieśnika mojej Tosi, że chciałabym je wszystkie przeczytać. A że czytałam dzieciom od zarodka to jestem w głośnym czytaniu dobra. Moja Tosia od września po 2,5 roku siedzenia w mamusią i braciszkiem w domku będzie idealnym "materiałem edukacyjnym" i którą tu wybrać ? Potrafię się dzielić, Sprzątam po zabawie, Nie mogę mieć wszystkiego, czy Czekam na swoją kolej ? Kurcze no.. to jest to: co każde dziecko winne mieć wpajane od małego, by nie wyrósł mały egoista. Dziękuję za cudowną opinię o ww książeczkach ale i dziękuję za stronkę, a nie byłabym sobą gdybym nie zajrzała na https://fenek.pl/ i jestem pod wrażeniem materiałów do pobrania..
  ok.. reasumując.. gdybym tak na prawdę musiała wybrać jedną .. tylko jedną to wybieram. "Potrafię się dzielić" i choć moja Tosia dzieli się ze swoim bratem, to jednak na placu zabaw już z innymi dziećmi już nie za bardzo. Uważam, że i pacynka jest rewelacyjnym nauczycielem, Taki zestaw stał się moim marzeniem :) Zgłoszenie napisane na fb :) Zaciskam kciuki i serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak wiesz my też Fenka znamy i uwielbiamy! Te książeczki, choć niepozorne naprawdę przemawiają o dzieci. Bardzo fajne są pytania na każdej stronie - dzieci już na nie czekają podczas czytania i przekrzykują się z odpowiedziami. Czekam na kolejne serie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak :) ja zawsze czytam po przeczytaniu każdej strony a Wy ?:) Muszę sprawdzić po przeczytaniu całej książeczki czy Franek wszystko pamięta

   Usuń
 5. Nam sie nie udało, ale gratulujemy zwycięzcom

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger