PUS- pomyśl, ułóż, sprawdź - na czym to polega ?

Bardzo lubię rozwiązywać z Franiem zagadki, szukać rozwiązań, sprawdzać czy coś jest takie samo czy czymś się różni. Wszystkie takie ćwiczenia bardzo rozwijają pamięć i koncentrację dziecka, co zapewne pomoże w późniejszym pójściu do szkoły. Niesamowitym atutem zestawu , które chcę Wam dziś pokazać jest to, że nie jest on jednorazowego użytku. Zazwyczaj w książeczkach trzeba zaznaczać, łączyć i nie może z nich skorzystać kolejne dziecko. Tu jest zupełnie inaczej.

Na rynku edukacyjnym spotkałam się kilkukrotnie z czymś, co mnie bardzo zainteresowało. Początkowo wydawało mi się dość trudne do zrozumienia przez malucha jednak nic bardziej mylnego. Teraz , gdy mam możliwość sprawdzić wraz z moim Franiem zestaw PUS - pomyśl, ułóż, sprawdź wydawnictwa Epideixis jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.


Wszystko zaczyna się od zestawu startowego, który zawiera 12 dwustronnych klocków w bardzo praktycznym pudełeczku. Do niego dopasowujemy książeczki z zadaniami dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym .

System PUS łączy zabawę z nauką i samokontrolą dziecka. Tu trzeba się skoncentrować i działać :)

Zabawę zaczynamy od ułożenia kafelek w czerwonym pudełeczku. Przekładamy je z dolnej części do górnej.


Następnie otwieramy wybraną przez nas książkę i rozwiązujemy pytania, układając kosteczki zgodnie ze wskazówkami. "Instrukcja obsługi" znajduje się po otwarciu każdej książeczki. Gdy wszystkie kafelki ułożymy należycie, dziecko sprawdza czy wzór po odwróceniu zamkniętego pudełka kontrolnego zgadza się z tym, który widnieje na danej stronie.

Zadania są bardzo zróżnicowane. Niezależnie od tego czy kupicie jedna, dwie czy 5 książeczek dziecko będzie zachwycone rozwiązywaniem i efektem końcowym- ułożeniem odpowiedniego wzoru.

 Przykłady różnych ćwiczeń : 

"System Edukacji PUS (Pomyśl – Ułóż – Sprawdź) Poszerza i utrwala wiedzę rozwijając aktywność poznawczą dziecka w procesie samokształcenia. Uczy wytrwałości w dążeniu do celu. Służy do nauki, zabawy i terapii indywidualnej i grupowej, w przedszkolu, w szkole i w domu."

 http://www.pus.pl/

4 komentarze:

  1. Mamy zestaw i bardzo fajnie się sprawdza :).

    OdpowiedzUsuń
  2. Musze powiedzieć że chodzi za mną ten zestaw ale nie miałam w rece moja teraz sama decyduje czy coś chce czy niei musała bym jej to dać do reki a unas nie ma nigdzie

    OdpowiedzUsuń
  3. Mamy zestaw PUS , bardzo ciekawe zadania, chłopaki bardzo je lubią

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger