I ty możesz.. Ba.. i Ty jesteś najlepszą mamą na świecie !

Tak tak, dobrze czytasz. Jesteś kobietą, być może żoną i najważniejsze... MAMĄ. Bywasz zmęczona, czasem (lub trochę częściej) wyczekujesz godziny, w której Twoje dziecko/dzieci pójdą spać a Ty oddasz się błogiej ciszy bądź poleżysz z nogami w górze w wannie pełnej wody nie myśląc zupełnie o niczym.


Miewasz wyrzuty sumienia ? Każdy je ma. Jest to oznaką WYJĄTKOWOŚCI. Dlaczego ? Gdybyś była złą matką nie przejmowałabyś się niczym. Kolejna nie przeczytana książka wieczorem, nie wykąpane dziś dziecko, nie poświęcony w ciągu dnia Twój całkowity czas na zabawy kreatywne nie są oznaką beznadziejności. Wręcz przeciwnie. "Za długo siedziałam przed komputerem, za długo gotowałam obiad, serial w telewizji jeden, drugi, mogłam nie oglądać, mogłam się pobawić, porysować, wygłupiać z córką czy synem". Znasz to? TY też potrzebujesz chwili na złapanie oddechu.

Nie masz super mocy jak w kreskówkach i nie oszukujmy się nigdy ich mieć nie będziesz. Nie możesz przestać sprzątać, gotować, dbać o siebie tylko i wyłącznie na rzecz dzieci. Zawsze powtarzam i będę powtarzać SZCZĘŚLIWI RODZICE= SZCZĘŚLIWE DZIECKO ! Pamiętaj o tym zawsze. Czy świat się zawali gdy puścisz dziecku bajkę w telewizji zamiast przeczytać książkę? Gdy położysz malucha spać po umyciu rąk, buzi, zębów zamiast codziennej kąpieli w wannie z pianą? Serio nic mu nie będzie.

Wyznacznikiem TWOJEJ CUDOWNOŚCI jest codzienny uśmiech Twoich dzieci. Spójrz na niego raz jeszcze odpowiedz sobie czy jest szczęśliwy? Zapewne tak bo buzia radosna jest w wielu momentach dnia.


Nie możesz dać dziecku nowych zabawek, najlepszych, najmodniejszych ubrań? Poświęć choć godzinę/dwie dziennie tylko jemu. Ten czas poświęć absolutnie dziecku wyłączając swój telefon, komputer, telewizor - tak na 100%. Niech poczuję, że może na Ciebie liczyć, że jest ważny i niech ma możliwość pokazania Tobie, że Ty też się liczysz.  A co będzie robiło dziecko jak Ty będziesz regenerować siły, gotować, obejrzysz film, poleżysz z gazetą ? Będzie się bawić, będzie wymyślać, tworzyć. Czasem się trochę ponudzi ale to też bywa potrzebne :) Pozwól mu czasem pobyć samemu.

 

Reasumując jesteś najszczęśliwszą kobietą na świecie. Dlaczego ? Bo codziennie rano budzą Cię najsłodsze oczy na świecie i te wyjątkowe słowo pada z ust małego człowieka "mamo..". Nie ważne, że chce mleko, siku czy od 5 rano brzuch brzdącowi nagle burczy tak mocno, że wstać trzeba i nakarmić bo pewnie zaraz z głodu rozpuści się jak lód w upalne dni. I nie ważne że kanapkę, którą zrobisz nawet nie tknie bo była z szynką a on chce z serem, a jak zrobisz już z serem to on jednak chce płatki po czym stwierdza że jednak nie jest głodny :) Wstałaś i już nie opłaca się kłaść. JESTEŚ SUPER. JESTEŚ POTRZEBNA na świecie bardziej niż ktokolwiek. Bynajmniej swojemu dziecku :)

Zdarza się, że Twoje starania bywają nie docenione. Dzieję się tak zwłaszcza w wieku nastoletnim, gdy zaczyna pojawiać się młodzieńczy bunt. Wiedz jednak, że tak jak zaraz po urodzeniu dziecko liczyło na Twoją pomoc, było bezbronne, potrzebowało Twojej pomocy na każdym kroku, tak gdy sam zostanie rodzicem poczuje jak wielka siła tkwi w rodzicielskiej miłości, jak wiele trzeba poświęcić, jak wiele trzeba dać od siebie, by na długie lata uszczęśliwić drugą osobę.

STARASZ SIĘ- JESTEŚ NAJLEPSZA NA ŚWIECIE.. PAMIĘTAJ.. Kobieto, żono, MATKO...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger