Tupcio Chrupcio - kapryśna myszka

Jak wiecie uwielbiamy książki, w których bohaterowie są wiekiem zbliżonym do Frania. Wydaje mi się, że dziecko łatwiej przyswoi sobie odpowiednie zachowania, gdy widzi je u rówieśników. Dziś chciałabym Wam pokazać bardzo fajną propozycję, która pomaga w wychowaniu poprzez czytanie. Mamy tu naznaczoną sytuację, dzięki której powinniśmy wyciągnąć wraz z dzieckiem odpowiednie wnioski .

Bohater kultowej, znanej wszystkim bajki postanawia mieć swoje zdanie w wielu momentach dnia codziennego. Absolutnie nie zdaje sobie sprawy, że nie słuchanie mamy, obrażanie się i nie koleżeństwo może mieć swoje konsekwencje.Tupcio Chrupcio to myszka z bajki, która pokazuje historie, które spotykają każdego malucha. Mały bohater w tej części bardzo kaprysi. Nie chce posprzątać swojego pokoju, nie chce ubrać sweterka, które przygotowała mu mama i jest przy tym zwyczajnie nie grzeczny. W sklepie mimo swojego zachowania próbuje wymusić zakup rzeczy, które mu się podobają. Mama jest nie ugięta i tłumaczy spokojnie, że nie posłuszeństwo niesie za sobą skutki. Początkowo na nic zdaje się rozmowa z synkiem. Ten dalej ma zmienne nastroje, jest kapryśny a nawet nie koleżeński w stosunku do przyjaciół. Mała myszka postanawia schować się mamie i myśli, że będzie to świetna zabawa. Gdy zapada zmrok zaczyna się bać a zarazem rozumieć, że przez swoje niestosowne postępowanie, nie słuchanie mamy, obrażanie się mógł sprawić jej ogromną przykrość. Mama nie spuściła go z oczu ani na moment i obserwuje malucha z drugiej strony kwiatu. Postanowiła, że jego chwilowy pobyt w samotności może być niezłą nauczką. Nie myliła się.Tupcio Chrupcio postanowił, że już więcej nie będzie kaprysił. Przeprosił za swoje zachowanie i postanowił poprawę.
Jak w tej bajce tak w życiu codziennym każdy z nas miewa lepsze lub gorsze dni- również dzieci. Każdy ma do tego prawo jednak ważne jest , by rozmawiać o tym co dobre a co złe. Co należy a czego nie należy robić, jak się zachowywać, by nie wyrządzać innym przykrości. Mała myszka zrozumiała swój błąd ale czy na długo ?:)

Nasz egzemplarz otrzymaliśmy dzięki współpracy z księgarnią:

 http://www.taniaksiazka.pl/

2 komentarze:

  1. Moje chłopaki tez bardzo lubią przygody Tupcia. Świetna seria ksiązeczek. Pieknie wydane i mądra treść.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne są te książeczki :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger