Zrozumieć gry z kostką- pszczoły z pomocą dla najmłodszych

Z grami planszowymi mamy już do czynienia jakiś czas. Nie łatwo było Frania jednak oswoić z kostką z oczkami. Stworzyłam kilka zabaw by zapoznać go z graficznym zapisem cyfr od 1-6 oraz z wyglądem i liczbami, które można wyrzucić na kostce.

Jako, że mamy wiosnę, idealnie sprawdzą się pszczoły, kwiatki i ule.


1. Zaczynamy od dopasowywania.

Pszczoły poza kwiatkami lubią miodek. Trzeba pomóc odnaleźć im drogę do odpowiednich słoików. Zabawy z kostką.

2. Rzucamy kostką i stajemy na kwiatku z odpowiednia cyfrą . Następnie pora na przeciwnika. Gdy wyrzuci cyfrę taką jak my - obydwoje stajemy na tych samych kwiatkach na jednej nodze próbując utrzymać równowagę. Gra nie ma określonego czasu:)

3. Do kolejnej zabawy potrzebujemy 2 zestawy kwiatów po 6 sztuk. Rozkładamy po całym pokoju w różnych odległościach. Skaczemy po nich, latamy jak pszczółki, przystajemy na ten, którego cyfrę pokaże liczba oczek na kostce jak w powyższej zabawie. Zabieramy ten, na którym aktualnie staniemy i wkładamy do koszyczka, pudełka, woreczka, które musi posiadać w ręce każdy z graczy . Wygrywa ten, kto zebrał wiosennych, żółtych roślinek.


4 .Kolejna zabawa. Każdy z graczy otrzymuje po 3 pszczoły. Kolejno od najmłodszego rzucamy kostką. Początkowo do owada dobieramy cyfry, później zarys oczek kostki. Wygrywa ten, któremu jako pierwszemu uda się ułożyć pary swoich 3 pszczół, cyfr i liczby oczek z kostki.


5. Układanka 

Można użyć dużych patyczków logopedycznych, lub małych patyczków od lodów. Te układanki są wręcz uwielbiane przez maluchów a zarazem są bardzo proste do zrobienia przez dorosłych. Naklejamy zwykłym klejem do papieru i tniemy ostrym nożykiem. 
7 komentarzy:

 1. Świetne (y) na pewno skorzystamy - pszczółek w swojej kolekcji jeszcze nie mamy :D
  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas częściej :*
  http://pomyslowesmyki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Super układanka ekstra teraz lody w ruchu to patyczki w sklepach lubie takie układanki

  OdpowiedzUsuń
 3. Super układanka ekstra teraz lody w ruchu to patyczki w sklepach lubie takie układanki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My robiliśmy je po raz pierwszy ale Franek bardzo się ucieszył :D najlepszy do przycinania jest nożyk do tapet :D polecam

   Usuń
 4. Spadłaś mi z nieba mamuśka _)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger