Książki, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność

Dziś chciałabym Wam pokazać książki, których się nie czyta a jednak dzieci je uwielbiają. Co zatem się z nimi robi ?

Książki wydawnictwa Babaryba są absolutnym hitem wśród maluchów, które wezmą je w swoje rączki. Duży format, kolorowe, różnorodne scenerie , kartonowe strony. Jeszcze Was nie przekonałam do ich świetności ? Zobaczcie sami czym różnią się od innych :)Książki te różnią się przede wszystkim tym, że je się ogląda, w nich się szuka, je się opowiada. Bardzo rozwijają wyobraźnię i kreatywność u dzieci od najmłodszych lat. Każda z tych książek polega praktycznie na tym samym. Na końcu książki znajdziecie bohaterów, którzy w danym egzemplarzu występują na każdej stronie. Możecie szukać ich pojedynczo przekładając kolejne karty bądź wszystkich na jednej. Możecie również wymyślać swoje historię i dać ponieść się fantazji :)


Jedna z ulubionych książek Frania. Bohaterowie są nam już znani z tej samej serii o tytułach AUTA i NA BUDOWIE.


Historia zaczyna się na lotnisku. Jest gwarno, tłoczno i wesoło. Mnóstwo postaci, które wybierają się na wakacje. Razem z nimi poznajemy takie maszyny jak szybowiec, samolot pasażerski i transportowy, helikopter, odrzutowiec, paralotnię, dwupłatowiec, hydroplan, balon czy zeppelin. Poza tymi, które wznoszą się do nieba możemy zobaczyć pojazdy z obsługi technicznej lotniska.

NAD MORZEM i W GÓRACH to superkolorowe książki obrazkowe, w których każda kartonowa rozkładówka to panorama pełna wakacyjnych i zimowych przygód oryginalnych postaci, m.in.: poszukiwacza skarbów, superbohatera, tropiciela tajemnic, wszystkożernego ale sympatycznego potworka, myszki podróżniczki, małego chłopca i jego mamy, zagubionych na Ziemi ufiaków...
Nawet najmłodsze dzieci będą czerpać radość z tych książek, śledzić ulubione postacie oraz rozpoznawać dziesiątki zmieniających się szczegółów.
Tu mamy coś dla fanów robotów czyli ludzików stworzonych ze śrubek, nakrętek, gwoździków, blaszek, sprężyn i innych cudów. Przy okazji oglądania tej książki dzieci mogą nauczyć się niektórych liter i liczenia. Osiemnastu bohaterów grubych, kartonowych kart właśnie wylądowało na naszej planecie. Czego szukają ? Może najzwyczajniej w świecie mają ochotę się z Tobą zapoznać i pokazać Ci swój świat ?:) A Ty masz ochotę się z nimi zaprzyjaźnić ?:)
4 komentarze:

  1. Piękne kolorowe bystre oczko trzeba mieć

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne kolorowe bystre oczko trzeba mieć

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne książki dla maluchów. Znamy dwie z nich, ale chętnie "przeczytalybyśmy" wszystkie :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger