Niesamowite przygody DZIESIĘCIU SKARPETEK

Niesamowite przygody DZIESIĘCIU SKARPETEK ( czterech prawych i sześciu lewych).  Któż z Was nie zna sytuacji w której wyjmując pranie z pralki bądź kosza na pranie okazuje się, że znajdujemy tylko jedną skarpetkę bez pary ? Czy zastanawialiście się kiedyś gdzie one znikają ? Jak wytłumaczyć to dzieciom ?:)Otóż wszystko zostaje wyjaśnione. W domu małej Be, tak jak u nas sytuacja powtarza się notorycznie. Mama postanawia nawet wezwać hydraulika, który odnajduje dziurę pod pralką. Okazuje się, że tym tajnym wyjściem ucieka raz lewa raz prawa skarpeta w poszukiwaniu przygód.

- skarpeta pierwsza wygrywa cating i zostaje gwiazda filmową
- druga uratowała mysie sieroty i została mysią mamą potem babcią
- trzecia znudziła się siedzeniem w koszu z brudną bielizną i postanowiła zostać politykiem
- czwarta otuliła stopę bezdomnego i absolutnie zmieniła jego życie
- piąta uratowała kotka przed niedobrym chłopcem a potem zmieniła się w...

i tak 10 skarpet miało zupełnie różne historię. One ożyły, posiadają ludzkie cechy, rozumieją świadomie wybierają "inne życie" niż jest im pisane. 

Każde opowiadanie ma zaledwie kilka stron więc z łatwością przyswoi je sobie kilkulatek. U nas idealnie sprawdza się czytanie po 2 rozdziały na dobranoc :) 
Przyznam szczerze, że książka budziła moje wątpliwości. Po przeczytaniu tytułu zastanawiałam się co można napisać o zwykłych skarpetach ? Autor jednak zadziwił mnie niesamowicie już po pierwszym rozdziale. Czyta się ją na prawdę bardzo dobrze i z czystym sumieniem polecam każdemu, kto ma poczucie humoru i lubi książki pełne fantazji i inspirujących przygód :)
2 komentarze:

  1. Od jakiegoś czasu myślę o kupnie tej książki. Już sam tytuł mnie zafascynował :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo polecam... szczerze jako mama a nie tylko blogerka recenzentka :) na prawdę :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger