Pędzące ślimaki na jednej nodze

Dziś chciałabym Wam pokazać grę , która jest kontynuacją gry PĘDZĄCE ŚLIMAKI i PĘDZĄCE ŻÓŁWIE wydawnictwa Egmont . Z ani jedną ani drugą niestety nie było dane nam się zmierzyć jednak bardzo ciekawa byłam nowości jaką są PĘDZĄCYE ŚLIMAKI Na jednej nodze :) Po otwarciu pudełka byłam jeszcze bardziej zainteresowana zasadami gry. Moim oczom ukazały się między innymi drewniane, solidnie wykonane ślimaki, plansza i kółeczka z numeracją. Te ostatnie sprawiły nam dużo frajdy już przy samym wyciskaniu z wytłoczek. Co jeszcze było w pudełku ?W opakowaniu znajdziecie :
 • planszę
 • 5 kart ślimaków
 • 5 kostek z olami od 1-5 i symbolem ślimaka
 • 5 ślimaków w kolorach kostek
 • 36 żetonów - punktów
 • instrukcję 
 • 3 woreczki zamykane strunowo by elementy gry zawsze były utrzymane w porządku
Przygotowanie:

Gra rozpoczyna się od wylosowania jednej z kart i ustawienia wszystkich ślimaków na starcie ( nie zależnie od tego ile osób będzie grało, udział w zabawie biorą wszystkie skorupiaki). Na każdej z nich zobaczycie po 2 ślimaki w różnych kolorach. O tym, jakie kolory wylosowaliście nie mówicie przeciwnikowi :) Ślimaki ustawiacie na starcie a kostki układacie obok planszy.

Przebieg gry :

Zaczyna ten , kto ostatnio jadł grzyby lub najmłodszy uczestnik zabawy. Rzuca 5 kostkami i wybiera jedną. Przesuwa ślimaka w kolorze kostki o wartość jaką ta kostka pokazuje . Nie musi poruszać swoim skorupiakiem w końcu w grze chodzi o to, by blefować i nie zdradzić, które z nich są wasze. Następnie przekazuje 4 kostki następnemu graczowi. Ten wykonuje takie same działania jak poprzednik z tym, że rzuca już tylko 4 kostkami a 3 przekazuje dalej. Gdy któremuś z graczów zostaje jedna kostka zbiera wszystkie odłożone i rzuca 5 :) 

WAŻNE . Gdy gracz wybiera kostkę z symbolem ślimaka, to przemieszcza ślimaka w danym kolorze o dwa pola a kostki nie odkłada tylko przekazuje dalej. 

Fajne jest to, że cała zabawa polega na kombinowaniu i delikatnym blefowaniu. Wygra ten, kto będzie najbardziej przebiegły i zdobędzie najwięcej punktów.
  
Za co można właściwie zdobyć te punkty ? 

Po jednym punkcie zdobędziecie za :
-za przepchnięcie innego ślimaka
-zakończenie ruchu na grzybku
-wprowadzenie ślimaka na metę 

Dodatkowo na końcu gry wszyscy odkrywają karty i sprawdzają, czy ślimaki na nich pokazane znajdują się na punktowanych pozycjach :

1 miejsce- 5 punktów
2 miejsce - 2 punkty
3 miejsce - 3 punkty

Gra dedykowana dla dzieci od lat 6.
Nasz egzemplarz otrzymaliśmy dzięki współpracy z księgarnią:
2 komentarze:

 1. Cała seria jest świetna :-) Bardzo lubimy :-0

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla nas jeszcze troszkę za trudna.. ale przyjdzie odpowiedni moment na pewno :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger