Byłem taki...o emocjach z najmłodszymi

Czasem najprostsze rzeczy mogą sprawić najwięcej problemów. Jak wytłumaczyć dziecku co oznacza bycie grzecznym i dobrym ? Co to oznacza i jak się właściwie zachowywać ? Najprościej upominać na każdym kroku ale czy jest to aż takie przyjemne ? Łatwiej i z pewnością milej jest usiąść razem z książką i najmłodszym czytelnikowi pokazać sytuację na podstawie obrazków.Dwa wybrane tytuły, które zmierzam Wam pokazać pochodzą z serii, w której znajdziecie :Byłem taki grzeczny to książka, która pokazuje codzienne sytuacje, pomoc w domu i zachowania, które wywołują dumę zarówno u rodziców jak i u samego dziecka podczas wykonywania obowiązków domowych. Tu okazuje się, że posprzątanie pokoju, poukładanie misiów czy pomoc rodzicom to nie tylko nudny obowiązek który TRZEBA spełnić. Przede wszystkim warto wspomnieć, że dziecko nic nie musi- dziecko może tak samo jak i my dorośli. Warto nauczyć, pokazać maluchowi, że współpraca z rodzicami zadowala i cieszy obie strony. Warto wspierać i nagradzać choćby uśmiechem każde grzeczne zachowanie. Wyłapujmy je, pokazujmy, chwalmy bo warto :) Świat staje się piękniejszy, gdy ludzie sobie pomagają, współpracują i żyją w zgodzie. 


Tu znajdziecie dość podobne sytuację. Nasz mały bohater znów pokazuje jak żyć by być szczęśliwym człowiekiem. Obie pozycje nacechowane są pozytywnymi emocjami i nakierowują małego czytelnika do odpowiednich zachowań.


Książki mają bardzo twarde, grube karty dzięki czemu absolutnie nie boję się dać ich niespełna dwu latkowi. Przekładanie kart i krótkie opisy są w wypadku Stasia absolutnym hitem. On nie potrafi jeszcze usiedzieć przy długiej bajce i wyciągnąć z niej wniosków a tu jestem pewna, że do dwulatka za pomocą ciekawych ilustracji, które może oglądać do woli trafi wiele cennych informacji.


Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger