Rentgen- niezwykłe ciało

Dlaczego? Po co ? Jak to działa ? Znacie te codzienne zadawanie pytań prawda ? Jest ich mnóstwo, na każdy temat.  Pokaże Wam jak fajnie przy pomocy nie zwykłej książki wyjaśnimy zagadnienia związane z anatomią. Jak działa mózg, jak funkcjonują mięśnie i czym różnią się od siebie ludzie? To są pytania, które prędzej czy później pojawią się w Waszym domu. Jak tym tematem zaciekawić dzieci i jak wyjaśnić podstawowe informację na temat naszego ciała ?


Dzięki małemu urządzeniu, które jest w zestawie dziecko z jeszcze większą ciekawością otwiera poszczególne strony. Możemy zobaczyć jak pracują mięśnie, jak serce pompuje krew i jak sprawdza się linie papilarne. Wszystko działa na zasadzie dwóch na przemian pojawiających się kolorów w skanerze, które wprawiają obraz w ruch .

Poza animacjami 3d znajdziecie mnóstwo istotnych informacji. Nie jest to typowa encyklopedia lecz w bardzo przystępny sposób zebrane najważniejsze informację o ciele każdego z nas. Przystępna ilość tekstu nie zniechęca a wręcz przeciwnie, dziecko chce wiedzieć więcej i więcej...
 


W książce są krótkie rozdziały takie jak :
-szkielet
- oddychanie
- mózg i nerwy
- serce i krew
- trawienie
- jesteśmy wyjątkowi

W każdym z powyższych znajdziecie porady doktora zdrowie :)
Nie jest dla mnie zaskoczeniem fakt, że ta pozycja została wydana przez wydawnictwo Olesiejuk. To kolejna niebanalna a zarazem bardzo dobrze przekazana wiedza w idealnej formie. Dziecko ma obeznanie z książką a zarazem nabywa wiedzę poprzez oglądanie i wybór interesujących go tematów. Nie trzeba czytać, skupiać uwagi na stronach po kolei- tu jest możliwość dobierania tego na co ma się chęć w danym momencie . 

Książka do nabycia tu :3 komentarze:

 1. Ta książka jest mega :-) zbiór wiedzy połączony z zabawą :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ksiazka jest świetna.
  Dziecko wiele moze się nauczyc, a dorosły ,,odkryć" na nowo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę o podpowiedź 😀Gdzie można kupić książkę?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger