Blisko(s)twory - zabawy wodą i lodem

Postanowiliśmy dołączyć do kolejnego, niesamowitego projektu Blisko(S)twory. Na czym on polega?  Pomysłodawczyni rozsyła wszystkim zainteresowanym raz w tygodniu temat wraz z pomysłami zabaw dla dzieci w różnym wieku. My modyfikujemy lub używamy schematów nam pokazanych, uwieczniamy nasze twory na zdjęciach i puszczamy pomysły dalej świat by inspirować :) Przez 4 tygodnie będziemy bawić się żywiołami. Ważne jest, by uczestniczyć w tym wszystkim wraz z dziećmi, bo nie ma nic piękniejszego niż wspólnie spędzony czas !

W mijającym tygodniu na tapetę poszła woda. Dziś chciałabym Wam pokazać, że na prawdę nie wiele potrzeba, by zorganizować wspólny czas, pobrudzić się razem i pobudzić kreatywność.Jako, że lubimy małe modyfikację, częściowo zmieniliśmy zabawy wodą na zabawy lodem. Frajda niesamowita dla dzieci młodszych, starszych i samych rodziców. Zobaczcie sami :)

1. MALOWANIE KOSTKAMI LODÓW

Zabawa banalnie prosta. Barwimy w małych pojemniczkach wodę ( barwnikami, farbami lub bibułą ) po czym wkładamy na noc do zamrażalnika. W słoneczny dzień rozkładamy kawałek dużej kartki lub białe prześcieradło na trawę i dajemy ponieść się fantazji :)
2. MALOWANIE PO LODZIE

Zamrażamy płaski pojemnik wody, dajemy dziecku kilka kolorów farb, kredek, kredy tablicowej i mazaków. Pozwalamy sprawdzać jak reaguje lód na poszczególne rzeczy :) Fajny eksperyment :)3. ZABAWA W ARCHEOLOGA

Wydobywanie ukrytych przez nas zabawek w lodzie to nie lada wyzwanie :) Tu potrzebujemy pudełka z wodą, małych zabawek np tych z Kinder niespodzianek, młotka/kuchennego tłuczka i pędzelka do oczyszczania :) Pełne skupienie i zadowolenie dziecka gwarantowane !
4. ZAWODY WODNE

A co z tą wodą ? Wykorzystaliśmy kuchenne sitko i zorganizowaliśmy zawody. Kto szybciej wyłowi tylko przedmioty czerwone ? Zaznaczam, że rzeczy można było pobierać tylko pojedynczo. A może by tak zebrać i policzyć wszystkie rzeczy niebieskie ? Poszukajcie przy tym co w najbliższym otoczeniu jest tego koloru. Kto pierwszy ? Pomysłów może być mnóstwo, ogranicza Was tylko i wyłącznie wasza wyobraźnia.


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger