Książki, które na maksa pobudzają wyobraźnię

Jakie książki lubimy najbardziej ? Pisałam o tym nie raz ale powtórzę po raz kolejny- kreatywne. Nie zawsze mam siłę na tworzenie, wymyślanie, przygotowywanie czy wyszukiwanie kart, które zainteresują mojego syna. Franek ma głowę pełną pomysłów i samo kolorowanie czy rysowanie na białej kartce już mu nie wystarcza. Znalazłam coś niesamowitego, coś co momentami nawet przekracza moją własną wyobraźnie :) Widzieliście kiedyś książkę, do której wkleja się plasterek marchewki, ryż czy kwiaty zebrane na polu ?:) U mnie macie okazję ją poznać :)Ta książka posiada 8 rozdziałów :

- nasi najukochańsi pupile
-  w chacie i zagrodzie
- w lesie i na łące
- na sawannach i w tropikach Afryki
- Azja, w pogoni za tygrysem
- Australia: spotkanie z dziobakiem
- Puszcza Amazońska zwierzakowy zawrót głowy
- Ameryka Północna czy to grizzly mnie pogrizzli ?

Każdy jest pełen zwierzaków, pełen kolorów i pomysłów na pobudzenie wyobraźni. Na stronach znajdziecie krótkie przedstawienie bohaterów, ciekawostki, humorystyczne wstawki i zadania do wykonania. Ilość stron jest ogromna, nieokreślona ale na mnie zrobiła bardzo duże wrażenie. Przez najbliższe pół roku na pewno nie będziemy się nudzić :)

Kolejna książka wydawnictwa Dragon  którą udało mi się zdobyć za pośrednictwem strony http://troy.net.pl/pl/ to królestwo liter. Nie jest to absolutnie nic na kształt elementarzu, który znacie ze szkoły własnej lub Waszych dzieci. Tu przedszkolaki i dzieci szkolne mogą zapoznać się z literami, pobawić się z nimi , po raz kolejny pobudzić wyobraźnię. Sięgając po tą pozycję nie nauczycie się płynnie czytać za to z pewnością nabierzecie ogromną satysfakcję z zabawy i własnej kreatywności . Książka nie nudzi się po otwarciu jej po raz drugi, trzeci czy nawet dziesiąty ! Na każdej stronie ( a jest ich mnóstwo ) znajdziecie tak jak w pozycji wyżej mnóstwo ciekawych inspiracji do tworzenia i zgadywania. Bardzo się cieszę, że udało mi się na królestwo liter trafić właśnie teraz, gdyż uwielbiam wprowadzać Frania w świat nauki poprzez zabawę. Jeśli Wy macie dzieci starsze będzie to świetna alternatywa dla czytanek. Tą pozycję również warto mieć w swoim domu :)1. Konkurs trwa w dniach od 21.09 do 28.09.2016
2. Żeby wziąć udział napisz pod zdjęciem konkursowym na moim fanpage'u "biorę udział" i wklej zdjęcie waszego ulubionego rysunku, jaki stworzyło Wasze dziecko ( samodzielnie lub z waszą pomocą) . Możecie go stworzyć na potrzeby tego konkursu- jeszcze lepiej bo spędzicie czas z dzieckiem :) Nie ma nakazanego tytułu pracy, pokaż ten, który dla Ciebie jest najpiękniejszy,najfajniejszy i dla Was ulubiony :)
3. Będzie mi bardzo miło, gdy polubisz post konkursowy, udostępnisz go choć nie jest to warunek konieczny
4. Nagrodą są dwa zestawy książek dla 2 osób.
5. Zwycięzców podam w ciągu 3 dni od dnia zakończenia konkursu.. Dragon

 TROY
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger