Atlasy obrazkowe- razem dookoła świata

Przyszedł czas na książki dla starszych przedszkolaków i dzieci szkolnych. Jestem zaskoczona zaciekawieniem tymi pozycjami mojego syna. Ma zaledwie 4,5 roku a bardzo chętnie podejmuje rozmowę na temat różnych krajów zwłaszcza, że obrazki przyciągają jego uwagę . Kto żyje w danym kraju? Jakie wykonują zawody? Jakie kraje są największe na danym kontynencie ? Jakie zwierzęta, rośliny możemy zobaczyć w różnych nieodkrytych jeszcze przez nas zakątkach świata? Jeśli chcecie znać odpowiedź na te wszystkie pytania warto nabyć jedną z pozycji wydawnictwa OLESIEJUK.Pierwszy ATLAS OBRAZKOWY ma wszystkie strony kartonowe co uważam za ogromny plus przy otwieraniu po 10 razy dziennie na pewno posłuży na dłużej. Jest mniejszy niż druga pozycja, którą chcę Wam pokazać ale równie bogaty zawartością. Tu poznacie mnóstwo ciekawostek dotyczących całej kuli ziemskiej :) Dodatkowo dołączone jest ponad 100 naklejek, które naklejamy na poszczególne strony by dodać jeszcze więcej kolorów ilustracjom. Odszukiwanie miejsc, w których należy je nakleić to nie lada wyzwanie :)

Na każdej stronie legenda z nazwami zwierząt, roślin i zabytków wartych zobaczenia. Poza tym opis każdego z kontynentów wraz z ciekawostkami i największymi krajami.
Kolejny tytuł warty uwagi to ATLAS OBRAZKOWY. Z tą książką również odbędziecie niesamowitą podróż dookoła świata . Tu także możecie zapoznać się z życiem w różnych krajach, na różnych kontynentach i pewnie zdziwi Was różnorodność jaka tam panuję ( jeśli nie Was to wasze dzieci na pewno). Dodatkowo do każdego egzemplarza dołączona jest wielka mapa świata która znakomicie sprawdzi się jako plakat w pokoju dziecka. Od momentu zakupu już zawsze będziecie mogli kiedy tylko najdzie Was ochota przenieść się do bajecznych krajobrazów, które znajdują się na naszej kuli ziemskiej.


Uważam, że każde dziecko powinno mieć choć jeden tego typu atlas w swojej biblioteczce. Z pewnością zaczerpnięta wiedza za młodu zaowocuję w przyszłości zwłaszcza gdy będziecie się uczyć poprzez rozmowę i zabawę a nie tylko czytać sztywne fakty. Gdybym miała wybrać, która z tych książek jest lepsza miałabym ogromny problem bo każda "ma to coś" :)


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger