Gdzie jest Dory? Pozycje książkowe

"Gdzie jest Dory?" to kontynuacja kultowej, znanej na całym świecie bajki "Gdzie jest Nemo?" Disney/Pixar . Twórcy spisali się i tym razem według mnie na medal. W Polsce jak i na świecie swoją premierę miała w czerwcu obecnego, 2016 roku. Nie omieszkałam wybrać się wraz z moim przedszkolakiem do kina, by przekonać się na własne oczy o znakomitości filmu animowanego i nie zawiodłam się.Cała fabuła kręci się wokół małej, niebieskiej rybki, która cierpi na pamięć krótko trwałą. Bardzo szybko zapomina gdzie jest, co robiła przed chwilą a co za tym idzie bardzo łatwo może popaść w kłopoty i tak też się stało. Pewnego pięknego dnia, porwał ją nurt wody i zgubiła swoją rodzinę. Czy zdoła ją odnaleźć?

My postanowiliśmy powrócić do tej historii za pomocą wydawnictwa EGMONT po ponad miesiącu od obejrzenia. Przyznam szczerzę, że nie spodziewałam się ponownego, dość mocnego przeżywania przez Frania całej tej historii.


Na swojej drodze Dory spotyka Merlina i jego syna, małego Nemo. Wraz z nimi przemierza ogromny ocean i zdarza się mimo jej przypadłości, że przypomina sobie fakty ze swojego życia. Podczas wyprawy Dory instynkt podpowiada jej, że żyła w oceanarium, na wystawie, która nazywa się Wielki Błękit a znajduję się on w Kalifornii. Droga do tego miejsca okazuje się trudniejsza niż im się wydawało jednak podczas poszukiwań rodziców małej rybki cała trójka nabywa nowych przyjaciół, którzy postanawiają za wszelką cenę pomóc i są to między innymi : ośmiornica o 7 ramionach Hank, wieloryb Nadzieja, waleń biały Bailey.

Złota księga wydawnictwa Egmont ma 96 stron zawiera wszelkie najważniejsze fakty z wersji ekranowej. Jest to pierwsza tak długa pozycja, którą Franio wysłuchuje od początku do końca z zapartym tchem. Ilustracje, które zazwyczaj zajmują całe strony są przecudowne, znajdują się na błyszczących kartach, które bardzo dobrze zachowują barwy i pozwalają wyobraźni przenieść się, choć na chwilę do głębi wielkiego oceanu.

Kolejną pozycją tego samego wydawnictwa jest wielki zeszyt filmowy, w którym również znajdziecie całą historię. Tu, już na wstępie witają nas naklejki- rybki, które możecie przykleić gdzie tylko macie ochotę. W tej książce możecie dać ponieść się fantazji i część ilustracji pokolorować samemu.

Bardzo zachęcam do wybrania choć jednej z pozycji i zapoznania się z bajką "Gdzie jest Dory?". Nie ważne, czy widzieliście ją w kinie, czy nie warto zobaczyć historię pełną przyjaźni i niesamowitych historii.
3 komentarze:

  1. Córka kocha książki, więc i na tę ma oko :) KOlorowanka zawsze mile widziana :)

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas jest tylko Dobble z Dory, ale córka bardzo lubi.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger