Kreatywna książka na każdą okazje- Bobelito

Dziś chciałabym pokazać wyjątkową książkę BOBELITO, która bardzo pobudza wyobraźnię. Książka, którą tworzy mama z pasją. Uważam, że jest to jeden z lepszych prezentów, jakie mogłam sprezentować w dniu drugich urodzin mojemu synkowi. Klocki , plastikowe, interaktywne zabawki są w każdym domu a to jest coś naprawdę wyjątkowego, zobaczcie sami.


Pierwsze co rzuca się w oczy to personalizacja. Świetnie, gdy w domu są rzeczy, które należą tylko do dziecka. Od najmłodszych lat uczymy w ten sposób (zwłaszcza gdy w domu jest rodzeństwo) że nie wszystko jest wspólne choć dzielić się warto by ktoś mógł podczas zabawy przeżywać miłe emocje wraz z nami.

Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że autorce możecie podsunąć pomysły, podpowiedzi co lubi Wasz maluch i razem możecie stworzyć niezapomnianą pamiątkę na lata. Strony są tak ze sobą połączone, że w każdej chwili możecie dokupić kolejną i ją przyłączyć.

U nas na okładce jest samochód, w którym podróżuje Staś wraz z bratem. Kto w danej chwili będzie prowadził, gdzie pojadą ? Niech sam zadecyduję :)


Poza jednym , dużym samochodem, na okładce znajdujemy również inne środki lokomocji takie jak motor, samolot, autobus, helikopter, małe czerwone auto. Wszystkie w formie 3D można dotknąć, sprawdzić jak mocno się trzymają ( Staś sprawdził ).


Na kolejnych stronach jest jeszcze ciekawiej. Tu razem z owocami możemy rozpocząć naukę kolorów, liczenia i przypomnimy sobie nazwy drzew i owoców . Czy tylko to ? Jest kilka skrytek: w pniu drzewa kryje się sowa, za kolejnym Staś znalazł koszyczek do zbiorów, a za kolejnym ukryła się gąska.Jak zauważyliście powyżej część rzeczy przyczepiona jest na tasiemkach, część na rzepach a część napach. Małe rączki pracują tu bardzo intensywnie :)

Dalej jest strona z robaczkiem wędrującym po świecie, przeciskającym się przez różne tasiemki, kółeczka, który po zakończonej przygodzie chowa się w swoim domku za górką.
Przekładając kolejne strony Staś zauważa, że jest droga dla aut z bardzo przyjemnego materiału oraz biedronka, którą można z łatwością rozłożyć i pozwolić dziecku by samodzielnie pomógł kropkom i główce naszego zwierzątka powrócić na miejsce. Brakuje jakiegoś czarnego kółeczka ? Sprawdź, może przez przypadek schowało się w brzuszku zamkniętym na zameczek.

Najlepszym opisem, najlepszą reklamą, najlepszym poleceniem niech będą nie tyle moje słowa co zdjęcia Stasia, który bardzo polubił tą książkę . Franio, jako starszy brat również bardzo się nią zainteresował :)Wiele różnych faktur: bawełna, filc, tasiemki, rzepy, skórka pomagają ćwiczyć naszą nadwrażliwość dotykową.  Warto wspomnieć, że wszystko tu jest sprawdzone, wykonane z wysokiej jakości materiałów i jak zdążyłam się już przekonać bardzo trwałe. 

Co daje zabawa w ten sposób ?

- ćwiczymy motorykę małą
- doskonalimy koncentrację
- wspieramy rozwój wyobraźni
- doskonalimy słownictwo poprzez wspólne tworzenie historyjek
- uczymy się zapinania guzików, zamków, napów, co z pewnością pomoże w przyszłości przy zapinaniu kurtek, bluz, spodni itp a nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę
- uczymy się kolorów
- rozpoczynamy naukę prostej matematyki- liczenia i kształty

I wiele, wiele innych rzeczy...

Wszystkie cudowności znajdziecie na facebooku BOBELITO:

 BOBELITO

Jeśli jesteście na etapie szukania prezentu na jakąkolwiek okazję to bardzo polecam... :)

2 komentarze:

  1. Wow ale Śliczna i jak świetnie zrobiona, bardzo mi się spodobała MonikaFlok

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowna książeczka , taka pomysłowa , kolorowa i dzięki niej Staś może dużo się nauczyć :-) rewelacyjna :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger