Pojazdy, Kolory, Mali odkrywcy- ilustracjami tłumaczone- Olesiejuk

Gdy pojawiły się w jednym z bardziej (o ile nie najbardziej) znanym dyskoncie pomyślałam sobie: muszę się im bliżej przyjrzeć :) Nie byłabym sobą, gdybym nie pokazała Wam naszych zbiorów, które na prawdę warto posiadać zwłaszcza gdy w domu macie dzieci od 2 do 5 lat ( wg mnie takich odbiorców zaciekawią najbardziej). W całej serii znajdziecie takie tytuły jak:

Alfabet
Liczby
Kolory
Mali odkrywcy
Przyroda
Na wsi

My chcemy Wam pokazać trzy z nich :) 


Książki francuskiego rysownika Alaina Gree, który w prosty sposób, głównie za pomocą rysunków chce wyjaśnić rzeczy dzieci bardzo interesujące, takie, które otaczają nas każdego dnia. Każdy maluch dzięki tym pozycjom ma możliwość poznać wszelkiego rodzaju pojazdy, którymi można poruszać się po najbliższej okolicy i na świecie, dowie się jak powstają kolory, dowie się, że kiedyś nie wszystko było tak kolorowe jak teraz oraz poznamy różne miejsca na ziemi.

Jednym z atutów każdej książki jest obwoluta, którą możemy zdjąć i użyć jako plakat. Każdą możecie również podpisać imieniem dziecka :)Pierwszą książką, po którą sięgneliśmy to "Pojazdy". Moi chłopacy dużo się dzięki niej dowiedzieli. Do tej pory nie opowiadałam im jak powstaje samochód, z czego się składa statek, jacht czy samolot. Nie mają możliwości w naszym miescie zobaczyć metra czy rakiety odrzutowej. Te pozycję są tak skonstruowane, że z powodzeniem obejrzycie każdą po kolei od początku do końca. Na stronach poza ciekawostkami znajdziecie również pytania sprawdzające spostrzegawczość i wiedzę ogólną.Kolejną były "Kolory" . Z Franiem zawsze chętnie zagłębiamy się w ten temat i choć jest nam dość znany i tu znalazły się rzeczy o których nie wiedział. Staś również chętnie słuchał, pokazywał palcem znane mu przedmioty i poznawał nowe.

Tu możecie poznać kolory podstawowe i te, które powstają po ich wymieszaniu.  Okazuje się również, że barwy nie tylko na obrazkach odgrywają kluczowe role. Znajdziecie również proste zagadki, przy który maluch musi wykazać się swoją wiedzą.Ostatnia książka z naszej kolekcji to " Mali odkrywcy". Przeniesiecie się wraz z nią między innymi do parku, do ogrodu, na wieś i do lasu. Przekonacie się, że istnieją ludzie innego koloru skóry, którzy żyją troszkę inaczej niż my. Poznacie również noc i rakietę kosmiczną a wraz z tym wszystkim nabierzecie nowych, ciekawych doświadczeń i wiedzy.Osobiście te książki przypominają mi mój pierwszy elementarz ze szkoły podstawowej. Domyślam się, że to za sprawą obrazków, które wywołują we mnie dobre wspomnienia :)

Wszystkie książki możecie kupić tu ---> ŚWIAT KSIĄŻKI Alain Gree


1 komentarz:

  1. Bardzo fajne książeczki :-) my już ten etap mamy za sobą ale pewnie z przyjemnością wrocilibysmy do takich książek :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger