Sadzimy las grając z Granną

Jak można zasadzić las siedząc w domu ? Jak nauczyć się nazw ptaków zwłaszcza teraz, gdy zbliża się okres ich dokarmiania w przy domowych karmnikach ?

Dziś gra, która z pewnością zajmie nam nie jeden jesienny wieczór. Gra jest przeznaczona dla dzieci od lat 4 choć uważam , że nawet 3 latki spędziłyby miło przy niej czas wraz z rodzicami. Fajna pozycja uwrażliwiająca na potrzeby ekologii, pokazująca jak ważne są dla nas drzewa i ucząca do nich szacunku. Podczas tej zabawy liczy się głównie szczęście choć elementy strategii również się pojawiają zwłaszcza podczas doboru kostek i ich znaczenia. Każdy ma równe szanse na wygraną.  Dodatkowo, poza samą grą w pudełku znajdziecie dwa, dość ważne prezenty.


Sadzimy las jest to kolejna pozycja z serii Smok Obibok poleca. Nam dane było już się spotkać z dwiema grami polecanymi przez zielonego stworka --> Smok Obibok poleca . Łatwe, ciekawie wydane, idealne dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Co znajdziemy w pudełku ?


40 elementów drzew
20 ptaków
4 plansze zagajnika
3 żetony-zwierzątka
2 kostki
instrukcja
nasionka świerku

PREZENT! Plakat edukacyjny! 


Jak grać ?
W zabawie może wziąć jednorazowo udział od 2 do 4 graczy. Każdy kładzie przed sobą jeden z zagajników. Elementy dzielimy na 3 grupy a w ręce bierzemy dwie kostki na raz. Zaczyna ten gracz, który ostatnio był w lesie lub najmłodszy.



Jedna z kostek oznacza ilość pobieranych elementów, druga grupę, z której je pobieramy. To wy wybieracie, która co oznacza. Na kostkach znajdują się tylko cyfry od 1 do 3 więc są nietypowe :) Drzewa musimy zacząć budować od podstawy i nie możemy pominąć żadnego elementu: podstawa, korona, ptak. W ten sposób musi powstać 5 drzew. W wariancie łatwiejszym, nie można przechowywać elementów. Kto pierwszy zbierze cały komplet wygrywa :) 


Grafika poszczególnych elementów jest bardzo przyjemna dla oka i bardzo przypadła do gustu mojemu 4 latkowi. Ptaki, z łatwością można odróżnić i dzięki tej zabawie nauczyć się ich nazw. Teraz, jesienią, gdy zbliża się czas wystawiania karmników to świetna okazja, by poznać bliżej naszych pobliskich przyjaciół, których będziemy dokarmiać.



W zestawie znajdziecie dwa prezenty, o których wspomniałam już wcześniej. Jednym z nich jest ogromny plakat, na którym poza instrukcją obsługi znajdziecie mnóstwo ciekawostek dotyczących lasu, mieszkających w nim zwierząt i roślin.




I jeszcze coś, czego nie znajdziemy nigdzie indziej. W malutkiej kopercie są nasionka, do samodzielnego wyhodowania świerku. EXTRA ! Dziecko może zasadzić, podlewać, sprawdzać jak rośnie. My zamierzamy to zrobić zaraz po przeprowadzce :) Które dziecko nie zechciałoby mieć swojego własnego drzewka ?



Autorka tej pozycji miała świetny sposób na zabawę a przy okazji zdobyła nagrodę w konkursie "zostać autorem Granny" w postaci wydania gry na rynek.



CENA : 39,99 

Post powstał w ramach świetnego projektu --> GRAJMY.  
Zapraszam również na ich fanpage, gdzie znajdziecie mnóstwo fajnych propozycji i recenzji blogerek --> FP Grajmy


 granna


3 komentarze:

  1. Gry nie mamy, cały czas się nad nią zastanawiam i chyba w końcu się skusimy :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 SchwytaneChwile , Blogger