Sadzimy las grając z Granną

Jak można zasadzić las siedząc w domu ? Jak nauczyć się nazw ptaków zwłaszcza teraz, gdy zbliża się okres ich dokarmiania w przy domowych karmnikach ?

Dziś gra, która z pewnością zajmie nam nie jeden jesienny wieczór. Gra jest przeznaczona dla dzieci od lat 4 choć uważam , że nawet 3 latki spędziłyby miło przy niej czas wraz z rodzicami. Fajna pozycja uwrażliwiająca na potrzeby ekologii, pokazująca jak ważne są dla nas drzewa i ucząca do nich szacunku. Podczas tej zabawy liczy się głównie szczęście choć elementy strategii również się pojawiają zwłaszcza podczas doboru kostek i ich znaczenia. Każdy ma równe szanse na wygraną.  Dodatkowo, poza samą grą w pudełku znajdziecie dwa, dość ważne prezenty.


Sadzimy las jest to kolejna pozycja z serii Smok Obibok poleca. Nam dane było już się spotkać z dwiema grami polecanymi przez zielonego stworka --> Smok Obibok poleca . Łatwe, ciekawie wydane, idealne dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Co znajdziemy w pudełku ?


40 elementów drzew
20 ptaków
4 plansze zagajnika
3 żetony-zwierzątka
2 kostki
instrukcja
nasionka świerku

PREZENT! Plakat edukacyjny! 


Jak grać ?
W zabawie może wziąć jednorazowo udział od 2 do 4 graczy. Każdy kładzie przed sobą jeden z zagajników. Elementy dzielimy na 3 grupy a w ręce bierzemy dwie kostki na raz. Zaczyna ten gracz, który ostatnio był w lesie lub najmłodszy.Jedna z kostek oznacza ilość pobieranych elementów, druga grupę, z której je pobieramy. To wy wybieracie, która co oznacza. Na kostkach znajdują się tylko cyfry od 1 do 3 więc są nietypowe :) Drzewa musimy zacząć budować od podstawy i nie możemy pominąć żadnego elementu: podstawa, korona, ptak. W ten sposób musi powstać 5 drzew. W wariancie łatwiejszym, nie można przechowywać elementów. Kto pierwszy zbierze cały komplet wygrywa :) 


Grafika poszczególnych elementów jest bardzo przyjemna dla oka i bardzo przypadła do gustu mojemu 4 latkowi. Ptaki, z łatwością można odróżnić i dzięki tej zabawie nauczyć się ich nazw. Teraz, jesienią, gdy zbliża się czas wystawiania karmników to świetna okazja, by poznać bliżej naszych pobliskich przyjaciół, których będziemy dokarmiać.W zestawie znajdziecie dwa prezenty, o których wspomniałam już wcześniej. Jednym z nich jest ogromny plakat, na którym poza instrukcją obsługi znajdziecie mnóstwo ciekawostek dotyczących lasu, mieszkających w nim zwierząt i roślin.
I jeszcze coś, czego nie znajdziemy nigdzie indziej. W malutkiej kopercie są nasionka, do samodzielnego wyhodowania świerku. EXTRA ! Dziecko może zasadzić, podlewać, sprawdzać jak rośnie. My zamierzamy to zrobić zaraz po przeprowadzce :) Które dziecko nie zechciałoby mieć swojego własnego drzewka ?Autorka tej pozycji miała świetny sposób na zabawę a przy okazji zdobyła nagrodę w konkursie "zostać autorem Granny" w postaci wydania gry na rynek.CENA : 39,99 

Post powstał w ramach świetnego projektu --> GRAJMY.  
Zapraszam również na ich fanpage, gdzie znajdziecie mnóstwo fajnych propozycji i recenzji blogerek --> FP Grajmy


 granna


3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger