Memo przestrzenne- owoce i warzywa

Jak grać w memo wie chyba każdy. Przeważnie szukamy dwóch takich samych obrazków, zazwyczaj na tekturowych kartach. Ja chciałabym pokazać zupełnie coś innego- MEMO przestrzenne. Wydawnictwo Epideixis ma w swojej ofercie dwa rodzaje takich pomocy edukacyjno-naukowych- owoce i warzywa oraz zwierzęta. My przyjrzymy się tym pierwszym. Klocki, bo tak nazywam drewniane elementy w tym zestawie można używać na kilka sposobów.


W zestawie znajdziecie :
8 kolorowych owoców oraz 8 odpowiedników koloru drewnianego
4 kolorowe warzywa- 4 koloru naturalnego
12- form - domków z wycięciem kształtu owocu lub warzywa
12 daszków
Drewniane pudełko- skrzyneczkę do trzymania całego zestawu

ZACZYNAMY ZABAWĘ ...

1. Układanie wg wzoru. U góry mamy kolorowe warzywa i owoce, dziecko układa odpowiednio pasujące do niego elementy koloru naturalnego drewna.


 2. Szukanie domków. Rozkładamy owoce i warzywa i szukamy im miejsca w prostokącikach z wyciętymi miejscami.


 3. Układanie wg kolorów


4. Niezwykłe MEMO- w domki wkładamy tyko kolorowe elementy po czym przykrywamy daszkami.Szukamy takich samych kolorów. Jeśli znajdziesz dwa żółte, dwa czerwone itp.zabierasz daszek i kładziesz go przed sobą. Wygrywa ten, kto pod koniec rozgrywki ma więcej elementów po swojej stronie.


MEMO sposób drugi. Do woreczka wkładamy elementy koloru drewnianego i gdy przychodzi na nas kolej losujemy, po czym szukamy tego samego elementu pod daszkami. Wygrywa ten, kto znajdzie więcej takich samych figur.5. Co tu nie pasuję?- ćwiczymy spostrzegawczość


Jak widzicie jedna zabawka może dać wiele możliwości zabawy. Jestem pewna, że gdybyście te memo mieli w swoich rękach wymyślilibyście kolejne interesujące ćwiczenia rozwijające koncentrację i spostrzegawczość. Z młodszym dzieckiem można najzwyczajniej w świecie uczyć się nazw owoców i warzyw. 


Kilka słów od wydawnictwa:

Materiał do rozwoju logicznego myślenia przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Umożliwia prowadzenie zabaw edukacyjnych dla jednego dziecka, dla pary, a nawet większej ilości dzieci.
Celem tej zabawki jest kształcenie u dzieci spostrzegawczości, umiejętności zapamiętywania, nauka kolorów oraz nazw owoców i warzyw, rozpoznawanie i kojarzenie kształtów, a także wspomaganie rozwoju koncentracji uwagi i logicznego myślenia. Za jej pomocą dzieci młodsze mogą ćwiczyć sprawność manualną i małą motorykę. Gra może być wykorzystywana przez DZIECI NIEWIDOME I NIEDOWIDZĄCE, które za pomocą figurek poprzez dotyk mogą uczyć się rozpoznawania i porównywania kształtów.
MEMO przestrzenne „Owoce i warzywa” może być również przydatne w terapii dzieci, a nawet osób starszych z innymi rodzajami niepełnosprawności.
Wszystkie elementy MEMO przestrzennego wykonane są z drewna, a elementy kolorowe pomalowane są farbami przyjaznymi dla środowiska naturalnego.
Produkt charakteryzuje się wysoką jakością i trwałością.1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger