Wielka wyprawa z ciuchcią Tomkiem - książka z matą do zabawy

Dziś książka jakiej jeszcze nie widziałam- a widziałam wiele. Wydawnictwo EGMONT wydało na rynek coś, czego jeszcze nie było. Niesamowicie pomysłowo wykonana, z pewnością mogłaby być ogromnym prezentem dla każdego fana pociągów.

Ciuchcia Tomek wybiera się na wielką wyprawę po wyspie Sodor, gdzie po drodze spotyka swoich najlepszych przyjaciół. Tym razem możecie zabrać się w podróż wraz ze swoim małym, ulubionym parowozem i przekonać się, jakie przygody czekają na Was po drodze nie wychodząc z własnego domu. Jak to ?


Początkowo otwieraliśmy kolorowe, twarde strony, jak zwykłą książkę dla dzieci do czytania i oglądania. Maluchy już od samego początku zaciekawiły modele 3d, otwierające się kolejno budowle, peron, szlabany, wieża ciśnień itp. Opowiadaliśmy sobie o wszystkim dokładnie, czytaliśmy krótkie teksty, poznawaliśmy wyspę krok po kroku. Gdy już wydawało nam się, że skończyliśmy oglądanie , kolejne strony otwierane od końca opisywały nam jeszcze dokładniej co jest czym na poszczególnych kartach. Nie było już modeli- były obrazki -bardzo kolorowe, przykuwające uwagę.

Później moje dzieci odkryły, że książka ma jeszcze jedną tajemnicę....


Okazało się, że całą książkę możemy zamienić w matę do zabawy w mniej niż minutę ! Ogromne zdziwienie pojawiło się na twarzach moich dzieci gdy pomogłam im to zrobić. To nie jest kolejna pozycja, do stania na półce. Tu dziecko angażuję się wymyślając, tworząc nowe historyjki, wyznaczając zadania dla kolejnych parowozów. Tu wy jesteście odpowiedzialni za to co Tu się dzieję- interesujące ?

Nie sądziłam, że wydawnictwo EGMONT aż tak nas zaskoczy. Pomysł określam na 5+. W zestawie znajdziecie piękne pudełko, w którym jest książka z matą oraz koperta z modelami do rozłożenia.


Tak to wygląda na filmie :Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger