Basia i Franek- książki , które uwielbiamy

Są momenty w ciągu dnia, gdy moje dzieci, pełne energii, pomysłów do zabaw słuchają mnie jak nigdy dotąd. W pełni skupione, wyciszone, spokojne... Zarówno starszy jak i młodszy uwielbiają gdy im się czyta książki co bardzo mnie cieszy. Dodatkowym plusem w tych chwilach są bohaterowie których znają, którzy przypominają im ich samych- takimi właśnie są Franek i Basia. W tych książkach zaciekawia to, że są o zwykłych dzieciach- takich, które mają mnóstwo pomysłów, które czasem łobuzują, denerwują się na rodzeństwo ale w gruncie rzeczy skoczyliby za sobą w ogień.

Basia i zwierzaki to książka dość nietypowa. Po otwarciu zobaczycie dwie części- jedna z opowieścią o przygotowywaniach świątecznych, druga kreatywna, ze zwierzakami do stworzenia. Razem z tą pozycją można świetnie pobudzić wyobraźnię, poćwiczyć motorykę małą ze starszym dzieckiem wycinając i składając a na koniec pobawić się wspólnie w teatrzyk. Jedna pozycja a tyle możliwości- my ją pokochaliśmy od razu.

Osobiście bardzo odnajdujemy swoje życie w tych książkach. Tata trójki rozrabiaków jest lekarzem, często na dyżurach i mama zostaje sama na "polu bitwy". U nas jest całkiem podobnie gdy mój mąż jest za granicą. Bywają momenty gdy moje dzieci dają w kość i bywają takie gdy jest bardzo zabawnie. Nasze maluchy wiedzą, że mogą na nas liczyć i mogą próbować życia poprzez zabawę- choćby miało być przy tym mnóstwo bałaganu. Czasem zdarzy mi się podnieść głos ale myślę, że nie ma rodziców którzy są oazą spokoju w każdej sytuacji- mama Basi i Franka również jest zwykłą kobietą z granicami wytrzymałości. Książki o Basi są o normalnym, nie przesłodzonym słowami i czynami życiu.Basia i zwierzaki po jednej ze stron jak już wspomniałam ma ciekawą historyjkę o przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Tata w pracy a mama gotuje, sprząta, próbuje podołać świątecznym obowiązkom. Nie wszystko idzie po jej myśli- brudna w całości kuchnia od tartych buraczków, ogólny bałagan. Rodzinę w cudowną atmosferę wprowadza przyozdabianie choinki i tworzenie ozdób, które Wy również możecie zrobić ze swoimi pociechami. Zwierzątka do wycięcia, naklejki do przyozdabiania gwarantują ciekawe spędzenie czasu na dłuższy czas.Basię i zwierzaki możecie kupić tu ==> Basia i zwierzaki zestaw kreatywny


Kolejna książeczka jaką chciałabym Wam pokazać jest niesamowitym uzupełnieniem biblioteczki fanów Basi i Franka. Wielka księga część 2 zawiera w sobie sporo, krótkich historyjek z dnia codziennego naszych bohaterów. Myślę, że czytając każdą po kolei przypomnicie sobie podobne sytuację w swojej rodzinie a to może wywołać uśmiech od ucha do ucha z powodu wspomnień :)

Co ciekawe na początku przedstawiona jest całą rodzina- to dla tych, którzy jeszcze ich nie poznali lub chcą sobie przypomnieć po raz kolejny kto jest kim i co ich szczególnie charakteryzuje.


Poza opowiadaniami znajdziecie również kilka zagadek dla dzieci w wieku przedszkolnym, które wspierają spostrzegawczość. 
  • Tytuł: Wielka księga Basi i Franka 2
  • Autor: Zofia Stanecka
  • Wydawnictwo Egmont
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2016
  • Ilość stron: 168
  • Model: 9788328114487
  • Język: polski
  • Wymiary: 16.9x20.4x1.5 cm

Możecie kupić ją tu ==> Wielka księga Basi i Franka 2


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger