Zabaw z rymami ciąg dalszy- zestaw kart zgadywanek

Dziś powracamy z tematem nauki mowy poprzez słuchanie rymów. Państwo Elżbieta i Witold Szwajkowscy * Autorzy książek, gier, zabawek i pomocy dydaktycznych, a także różnych pomysłów na łączenie rymowanych tekstów z zabawami i grami edukacyjnymi dla dzieci są mi już od jakiego czasu znani i chciałabym pokazać Wam kolejny zestaw, który wspiera moje dzieci zarówno w rozwoju mowy jak i w nauce tworzenia rymów.W pudełku znajdziecie 32 tekturowe karty, na której z jednej strony pojawia się rymowanka , z drugiej odpowiadający jej obrazek. Poza tym, że dzieci mogą zgadywać słowa, mogą tworzyć, wymyślać historyjki dotyczące tego co widzą. Świetne karty nie tylko do terapii ale i zabawy z przedszkolakami.

Ze starszym dzieckiem bawimy się w ten sposób, że losujemy kartę, zakrywamy obrazek i czytamy- próbujemy by domyślił się o jaki rym chodzi. Młodszemu warto pokazać ilustrację i poprosić by tak odmienił wyraz, by pasował do czytanego tekstu.

Jeśli dziecko jeszcze nie wiele mówi niech losuję kartonik a my opowiadajmy co znajduje się na obrazku- dzięki Twojemu mówieniu wyłapuje słowa klucze, które będzie sukcesywnie powtarzać. Wspólna zabawa, rozmowa i słuchanie przez dziecko opowieści działa cuda :) Im więcej mówisz- tym więcej dziecko będzie powtarzać.Świetnie można się bawić również z dziećmi , które zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Krótkie, rzeczowe teksty na pewno się spodobają każdemu maluchowi.


4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas problemy ze słuchem fonemowym, więc i z rymami. Ale nie odpuszczam i ostatnio kupiłam parę pozycji rymowanych, m.in. "Rymowane opisywanki" Szwajkowskich.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przedszkolaki tez lubią rymy.
  Mysle, ze tskie zabawy, takie cwiczenia sprawiaja, ze latwiej potem pisac wierszyki i różne prace tekstowe, jak opowiadania :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale ciekawy zestaw. My bardzo cenimy sobie pomoce Państwa Szwajkowskich

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger