Kółka i spółka i stuku puku- odwzorowywanie z Granną

Jak pomóc dziecku, które nie potrafi się skupić? Takiemu, które jest mądre, dużo rozumie ale ma najzwyczajniej w świecie problemy z koncentracją? Bawić się, GRAĆ w mądre gry przeznaczone do jego wieku...

Dziś mam ogromny zaszczyt pokazać dwie, świetne propozycje, które nie kosztują majątku a są rewelacyjne w pomocy z powyższymi kłopotami oraz świetnie rozwijają naukę logicznego myślenia.

Miło jest wieczorem usiąść razem przy stole i pokazać przedszkolakowi, że poza bajkami w tv jest inny świat- świat, w którym możemy się rozwijać a nie tylko patrzeć jak zaczarowani w jeden punkt. Nie mam nic przeciwko kreskówkom czy mądrym, edukacyjnym filmom też je oglądamy ale jeśli macie możliwość ograniczajcie je, wspólnie spędzonych chwil, wspomnień nie odbierze Wam nikt -nigdy. Nie da się ich również w żaden sposób nadrobić :)


Pierwsza zabawa wymaga małej rywalizacji. KÓŁKA I SPÓŁKA - tu chcemy jak najwięcej ułożyć w jak najszybszym czasie.

Zawartość pudełka:

- 4 pionki
-  plansza
- 45 kart z dwoma poziomami trudności
- 64 figury
- 3 medale
- instrukcja


Na niebieskich stronach znajdziecie "coś na rozgrzewkę" czyli te łatwiejsze układanki. Możecie układać je na czas "kto pierwszy ten lepszy" ale nie musicie. Dla ułatwienia możecie przed dzieckiem położyć kartę i elementy, z których obrazek powinien powstać. Jeśli jest to za łatwe, niech maluch sam szuka figur geometrycznych ze zbioru rozsypanych na stole.Czerwone karty są troszkę trudniejsze, dla bardziej zaawansowanych. Możecie również zagrać w wariant ŚREDNI i pomieszać karty ze sobą.Jak grać we 2 i więcej osób ? Na środku kładziecie w stosiku karty wg wybranego wariantu: łatwy, średni, trudny i rozsypane figury geometryczne. Najmłodszy gracz odkrywa pierwszą z góry krzycząc " kółka i spółka" po czym kładzie ją na środku by była widoczna dla wszystkich  i zaczynacie! Kto pierwszy ułoży dany obrazek bierze medal z numerem 1, drugi 2 itp. Wg kolejności również poruszamy się po planszy: zwycięzca idzie aż 4 pola do przodu, ten, który zajął miejsce 2- 3, trzecie-2 i czwarte-1 . Wygrywa ten, który jako pierwszy przekroczy metę. Dzięki tej zabawy uczymy dzieci zdrowej realizacji.


STUKU PUKU gra znana od pokoleń, tak zwana przybijanka, w której możecie zarówno odwzorowywać jak i tworzyć obrazku samemu. Mój Franek potrafi siedzieć przy niej godzinami i daje się przy tym ponieść istnej fantazji..

Zawartość pudełka :

- korkowa plansza

- drewniany młoteczek
- pudełeczko pinezek
- 6 plansz ze wzorami
- 56 elementów do przybijania
- instrukcja
Wpis powstał w ramach projektu GRAJMY:


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger