Mądry zamek, Czrwony kapturek- świetne gry dla jednego gracza

Gier w naszym domu nigdy zbyt wiele, zwłaszcza najlepszych firm na rynku a do takowej na pewno zalicza się GRANNA. Te gry pokazałam nie tylko moim dzieciom ale i dzieciom przyjaciół- wszystkie je pokochały od pierwszego wejrzenia. Mało tego- ja też jestem nimi zachwycona choć jestem dorosła to uwielbiam je układać :) Zabawki, które mam zamiar Wam pokazać są zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, dla mniejszych i większych wielbicieli logicznych zagadek.


Zdarzają się sytuację, że chcę wypić ciepłą kawę, pobyć chwilę w ciszy, obejrzeć swój serial, ugotować obiad bez dzieci trzymających się kurczowo moich nóg. Co wtedy zrobić? Wyjąć grę, w którą dziecko może pograć samo. Uwielbiamy towarzyskie egzemplarze ale jako matka będąca z dziećmi 24 na dobę potrzebuję jak każdy chwili spokoju w ciągu dnia :) Mam na to idealne rozwiązanie !
Pierwsza gra jaką chcę Wam pokazać to MĄDRY ZAMEK. W zestawie znajdziemy 7 drewnianych elementów, które są basztami, wieżami i fosami (zamiennie), książeczkę z zadaniami w 4 poziomach trudności, instrukcję zabawy. W zależności od wieku dziecka i jego możliwości wybieramy jeden z obrazków i prosimy by odwzorował go w 3D.

Wydaje się, że tak nie wiele można ułożyć z takiej małej ilości elementów- nic bardziej mylnego.


Drewniane klocki można układać zarówno w pionie jak i poziomie. W wieże i fosy mamy możliwość wkładania palików- mają do tego specjalne dziury. Paliki są różnej wielkości co trochę utrudnia zadanie początkującym maluchom.

Książeczka jest niewielkich wymiarów z kartkami dość twardymi i śliskimi, które z pewnością nie porwą się po kilku użyciach. W jej wnętrzu znajdziemy zadania o poziomach : Starter- najłatwiejsze, Junior- ciut trudniejsze, Expert i Master- najtrudniejsze dla najbardziej zaawansowanych :)

Po drugiej stronie każdejkartki mamy instrukcję ułożenia, dzięki której możecie sprawdzić czy zadanie wykonaliście poprawnie.

W tą grę uwielbia grać cała rodzina od najmłodszego- ten układa wg własnych upodobań poprzez przedszkolaka, który ćwiczy pamięć, koncentrację i logiczne myślenie po dorosłych, chętnych sprawdzenia swojej spostrzegawczości i możliwości :)


Tu coś dla starszych graczy, którzy lubią pogłówkować :)CZERWONY KAPTUREK- bajka, która z pewnością zna każdy z nas. Tu zasady są bardzo podobne do gry poprzedniej jednak w pudełku znajdziecie również elementy, które ułatwią swobodną zabawę figurkami i wymyślanie własnych historyjek.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA  
- plastikowa plansza

- Czerwony Kapturek

- wilk

- domek
- 3 drzewa
- 5 elementów ścieżki
- książeczka z 48 zadaniami (24 bez wilka, 24 z wilkiem)
- książeczka z bajką


Ta gra już aż tak bardzo nie zadowala dorosłych jak poprzednia bo tu zadania są dużo łatwiejsze jednak bardzo przyciąga przedszkolaki i dzieci do lat 7 ( taka jest określona górna granica wieku przez producenta. Ja pokusiłabym się nawet do obniżenia jej i dania możliwości zabawy dzieciom od 3 do lat 6). Elementy są bardzo trwałe, plastikowe i idealnie mieszczą się w małych rączkach.


 Duże było moje zdziwienie gdy otworzyłam książeczkę dołączoną do zestawu gdyż nie zawiera ona napisów. Bardzo ucieszył się za to Franio, który uwielbia "dużo mówić" i stwierdził, że z wielką przyjemnością "poczyta" młodszemu bratu. Nie zna literek więc historyjki opowiada wg obrazków.


Mój przedszkolak w przypadku czerwonego kapturka radzi sobie ze wszystkimi zadaniami zarówno tymi z wilkiem jak i kapturkiem. Uwielbia odwzorowywać, tworzyć i wymyślać własne dróżki dojścia do domku.

Obydwie propozycje bardzo polecamy !


 grajmy

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger