Czytamy wyrazy dźwiękonaśladowcze

W ramach rozgrzewki i całkowitego rozluźnienia czytamy wyrazy dźwiękonaśladowcze. Te małe, niepozorne kółeczka znajdują zastosowanie zarówno podczas zabawy z dzieckiem, które zaczyna przygodę z czytaniem jak i dzieckiem, które dopiero zaczyna mówić. Centrum Metody Krakowskiej znów bardzo mile mnie zaskoczyło swoimi pomocami.


Zestaw CMK  posiada w swojej ofercie plansze, które układa się niczym puzzle- wyraz dźwiękonaśladowczy łączymy z obrazkiem. Moje dzieci je uwielbiają.Można kupić wszystko razem w pakiecie lub każdą z pomocy osobno. To pierwsze wyrazy, które czytamy samodzielnie i są one powiązane z konkretnym znaczeniem. Tu również tak jak w poprzednich wpisach pracujemy wg określonych etapów : naśladownictwo (powtarzanie) --> rozumienie  czytanego tekstu przez rodzica --> samodzielne czytanie.CMK ma w swojej ofercie rónież książeczki do czytania metodą Symulatoniczno- Sekwencyjną,  Krótkie teksty, bardzo widocznie umieszczone wyrazy dźwiękonaśladowcze. W zestawie z każdą pozycją dostaniecie karty ze wszystkich stron oraz napisy. Mój Franio uwielbia bawić się w dobieranie dzięki czemu ćwiczy również spostrzegawczość. 

Czytam mamie i tacie " możecie zakupić zarówno w komplecie jak i każdą książeczkę z napisami i kartami osobno.


Osobiście uwielbiam po nią sięgać zarówno ze starszym jak i młodszym synem, któremu do czytania daleko ale mowa idzie coraz lepiej z dnia na dzień :)1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger