Gry dla najmłodszych- MAŁY MIŚ i PLASTUSIE

Kolejna porcja gier dla najmłodszych. Czas na Małego misia i Plastusie. Obie gry przeznaczone wg producenta dla graczy od lat 2 ale ja uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie, by pograć mogli i starsi :) Zasady banalnie proste w przedstawieniu jednak czy w rzeczywistości taki maluszek da sobie z nimi radę?


MAŁY MIŚ firmy Granna to pierwsza gra, którą chciałabym dziś pokazać. 


W pudełku znajdziecie :
- 24 puzzle
- plakat edukacyjny
- instrukcja 

Niby banał- zwykłe puzzle ale nic bardziej mylnego. Całą zabawa polega nie tylko na spostrzegawczości ale i na nauce logicznego myślenia i dobieraniu- co było pierwsze? Myślę sobie, że każde dziecko zaczynając swoją przygodę z tego typu układankami zaczyna od 2 elementów- tu zawsze są one 3. Bardzo fajna propozycja zarówno do samodzielnej zabawy jak i wspólnej pogadanki na temat ukazanych scenek. Dzięki Małemu misiowi możemy poznać między innymi pory roku- ubiory na poszczególny sezon, zabawy na podwórku w danych okresach itp. Nasze układanie zaczęliśmy od tworzenia pojedynczych scenek a jest ich 8.W każdej grze z serii JUŻ GRAM znajdziecie plakat- w tym wypadku z pytaniami, dotyczącymi układanki.

Poza układaniem każdej historyjki z osobna możecie stworzyć jedną, wielką historię przesympatycznego bohatera. Myślę, że wyjdzie Wam całkiem pokaźne opowiadanie :)

Trzecim wariantem gry jest możliwość rywalizacji- rozkładamy między graczy po równo środkowe kafelki. Po uprzednim powiedzeniu słowa "START" układamy czym prędzej obrazki w całość. Tu liczy się zarówno szybkość jak i spostrzegawczość. Znając kreatywność rodziców, myślę, że nie tylko na tych 3 wariantach gry skończycie zabawę :)PLASTUSIE - kolejna gra, która mnie zaskoczyła. Dlaczego? Otworzyłam i myślę sobie, że to zwykłe memo i w pierwszej chwili nie bardzo mogłam kreatywnie wymyślić innej propozycji zabawy. Całe szczęście, w każdym pudełku jest zawarta instrukcja z kilkoma propozycjami zabaw :)

W pudełku znajdziecie :
- 24 kartoniki 
- Instrukcja
- Plakat edukacyjny


1. MEMO- tej zabawy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać ? Zakryte kartoniki odkrywamy po kolei i szukamy takich samych obrazków.


2. Układanka wg schematu np bajki, zwierzęta, środki transportu itp.
3 Co tu nie pasuje? Dla nas banalnie proste, a dla dzieci ? Jaki schemat obiorą ? Nie pasuje kolorystycznie ale czy tylko ?
4.  Plastusiowe opowieści- możecie stworzyć jeden stos i dobierać po kolei tworząc opowiadanie, bądź rozdać każdemu z graczy by mógł wymyślić swoją własną historyjkę. Ta zabawa wspiera mowę i kreatywne myślenie.

Na plakacie Plastusiowych opowieści znajdziecie słownictwo zarówno w języku polskim jak i angielskim, co może rozpocząć 5 wariant zabawy i naukę języka obcego.

Obie gry mają w sobie to coś i są chyba nie do zniszczenia- no chyba że pudełko- te bynajmniej mój Staś umie szybko rozłożyć na części, wystarczy na nie wejść :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger