Nauka angielskiego- to nic trudnego

Każdą naukę w życie dziecka należy wprowadzać w formie zabawy. Kiedy pojawia się odpowiedni czas? Musicie wyczuć sami bo każde dziecko ma absolutnie inne predyspozycje. Jedno jest jednak pewne- nie należy ze wszystkim czekać do ostatniego momentu. Wiele osób twierdzi, że maluch do  6 roku życia powinien się tylko bawić, reszty nauczy się w szkole- w mojej ocenie nic bardziej mylnego. Wcześniej wprowadzone elementy edukacyjne zaowocują w przyszłości.

Od czasu do czasu bawimy się z moim przedszkolakiem językiem angielskim. Jak? Śpiewamy, pokazujemy- dokładnie tak jak robią to Panie w przedszkolu. Nie robimy nic na siłę- osłuchujemy się. Podczas spotkajmy się w Gdyni dostaliśmy fajne pomoce, które chciałabym Wam pokazać.Jak ja chodziłam do szkoły miewałam problemy z zapamiętywaniem niektórych wyrazów w języku obcym. Jak sobie radziłam ? Robiłam karteczki z napisem po polsku z jednej strony, po angielsku z drugiej. Prostota niezwykle skuteczna- przetestowałam na własnej skórze. Teraz, wszystko jest w zasięgu ręki każdego z nas- FISZKI OBRAZKOWE DLA DZIECI - poręczne, kolorowe, przyciągające uwagę maluchów zamknięte w małych pudełeczkach.


FISZKI OBRAZKOWE ANGIELSKI DLA MALUCHA karty od lat 3 z bajecznie kolorowymi obrazkami. Jak się uczyć podczas zabawy nimi ? Prosimy dziecko, by powiedziało co widzi w języku polskim, my odwracamy i czytamy jak to jest po angielsku. Na każdą kartę przeznaczamy dosłownie chwilkę- zależy nam na osłuchaniu się- nie wymagajmy powtarzania po jednym zerknięciu na obrazek. 50 kart, 50 plików do pobrania mp3, scenariusze zabaw, program do nauki online.

FISZKI DLA STARSZAKA  od lat 6 z wyrazami, które zna każdy przedszkolak to kolejne pudełeczko, które mamy zaszczyt posiadać . Zasada zabawy takie jak z poprzednimi.  Możecie zrobić segregację: ubrania, zawody, instrumenty itp. W kartoniku znajdziecie 50 kart, 50 plików mp3 do pobrania, scenariusze gier.


FISZKI PIOTRUŚ ZAWODY- od lat 4. 48 kart ze słówkami i grą. Połowa kart to nauka zawodów polegająca na zasadzie jak wyżej- z jednej strony karty obrazek z postacią i podpisem po polsku, z drugiej po angielsku.
Kolejna część to gra- Piotrusia zna chyba każdy- 12 par i jedna karta wolna. Jeśli jakimś cudem znajdzie się ktoś, kto nie zna tej zabawy to w pudełeczku jest również opis. Łączymy przedmiot z wykonywanym zawodem.Fiszki to nie tylko karty z obrazkami- to również ANGIELSKI Z NAKLEJKAMI a tu rzeczy codziennego użytku, przedmioty, które nas otaczają. Niezwykle pomocne pudełeczko, które z przyjemnością użyję gdy mój syn będzie już samodzielnie czytał.3 komentarze:

  1. Ja jeszcze nie rozpakowałam (wstyd), musze rozpisać sobie planner na kwiecień bo tyle się nawarstwiło, że przestaje ogarniać. A te fiszki genialne! Muszę koniecznie otworzyć i pobawić się z Bartkiem bo ma ciągoty na poliglotę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy za recenzję i zapraszamy na fiszki.pl po jeszcze więcej pomysłów na to, jak łączyć naukę z przyjemnością. Pozdrawiamy :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger