Przebiśniegi w 3 wydaniach

"Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY... ". Słońce za oknem, coraz więcej zieleni no i pierwsze kwiaty w śniegowym puchu. Wczorajsze popołudnie spędziliśmy kreatywnie z moim 5 letnim przedszkolakiem i 2,5 letnim szkrabem z materiałów, które ma w domu chyba każdy- farba, rolki po papierze toaletowym, kolorowe kartki, słomki, plastelina, wata.


1. Przebiśnieg jak malowany- tego z wasza pomocą wykona chyba każde dziecko, które potrafi w ręku trzymać pędzel. Malowanie farbami to czynność uwielbiana od najmłodszych lat bynajmniej u nas w domu. Bałagan, farba na stole, na rękach, na kartce i rolce po papierze- to jest to. Dodatkowo potrzebujecie słomek do napojów. By wszystko ze sobą połączyć możecie użyć zarówno kleju na gorąco lub zszywacza biurowego.


 2. Wyklejamy, tniemy, odbijamy- fantazyjne kwiatki. Przy każdej czynności, którą wykonujemy podczas tworzenia tego obrazka ćwiczymy motorykę małą czyli ruchy rączek. Taka praca paluszków przygotowuje naszego malucha do późniejszej nauki pisania.


3. Wyklejanka- składanka - tu wycinamy wraz z naszą starszą pociechą, składamy, dobieramy do siebie paseczki kolorowego papieru. 
ZAPRASZAMY DO ZABAWY :)

3 komentarze:

  1. Piękne wszystkie ;-) super się bawicie - lubimy takie kreatywne zabawy (y)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyszła wiosna bez dwóch zdań :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przyszła wiosna bez dwóch zdań :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger