Matoworek- szybkie sprzątanie, bezpieczne odpoczywanie

Najważniejsza w życiu dziecka jest zabawa i to absolutnie nie podlega dyskusji. Motoryka duża wspiera motorykę małą i to właśnie od zabaw wspierających rozwój fizyczny wszystko się zaczyna. Maluszki w wieku niemowlęcym powinny jak najwięcej być kładzione na płaskiej, ciepłej powierzchni by mogły nauczyć się obrotów, siadania, swobodnych zabaw itp.

Starszaki uwielbiają ćwiczyć na podwórku- górki, piaskownica, skakanie po trawie, po kałużach. Gdy na dworze piękne słońce, staramy się łapać promienie jak najwięcej a gdy wiatry, deszcze i ciemne chmury ?  Wtedy niestety dla zdrowia wybieramy te bardziej stateczne zabawy w domu. U mnie wybierają je same moje dzieci- poza tymi kreatywnymi, które przygotowuję ja. Chłopcy uwielbiają klocki- ja mniej. Dlaczego ? Układać można godzinami zwłaszcza gdy nazbierało się ich przez 4 lata trochę więcej niż jeden zestaw. Zawsze po zakończonej zabawie pojawia się jednak pytanie - kto to posprząta? No właśnie, kto?


Od dłuższego czasu nie mamy z tym problemu. Z pomocą nam przybyła niesamowita mata od SANGOTRADĘ. Nie jest to zwykła mata a MATOWOREK - cudo samo w sobie. Już gdy go wyciągałam z paczki pomyślałam sobie " jak mogłam o tym nie wiedzieć zaraz po porodzie moich dzieci?" Sprzątanie samo w sobie jest znacznie ułatwione ale ta niezwykle miękka, przyjemna w dotyku tkanina jest świetną alternatywą dla wszelakich kocyków rozkładanych dla dzieci podczas nauki obracania się, siadania, pełzania. Dzięki zagiętym obrzeżom większość zabawek pozostaje na swoim miejscu a sprzątanie wykonywane jest teraz w mniej niż 2 minuty. Brzmi świetnie ? Wystarczy pociągnąć za dwa sznureczki...
Staś jak widać próbował pod moją kontrolą robić to po swojemu- mata jest na tyle duża, że gdy podniósł ją z jednej strony nie udało mu się wyrzucić zawartości na zewnątrz. Dopiero gdy wraz z bratem dobrali się do nowego nabytku, próbowali na wyścigi porozsypywać klocki. Równie szybko podczas zabawy w zawodu całą rodziną powrzucaliśmy je z powrotem a później mama pociągnęła za magiczne sznureczki i gotowe- posprzątane. Jako mama dwójki chłopców myślę sobie, że bałagan w domu jest absolutnie nie unikniony, jednak dużo lepiej bawi się rzeczami, które po każdej zabawie odkładane są na swoje miejsce i my tego uczymy się od najmłodszych lat. 

SANGOTRADE wychodzi na przeciw rodzicom i poza pościelą, którą mają w swojej ofercie ( ja właśnie z niej kojarzę tę firmę) oferują mnóstwo innych rzeczy w tym właśnie cudowne matoworki w kilku wzorach i kolorach, akcesoria do dekoracji pokoju, zasłonki, poduszki przytulanki oraz pojemniki na zabawki, które są nie tylko pojemne ale i bardzo cieszą oko, zwłaszcza kobiety- te mniejsze i większe. Niech się przyzna ta, która nigdy nie zwraca uwagi na wygląd choćby pomieszczeń? Milej się spędza czas w ładnym pokoju prawda?:)

Znajdziecie ich tu --> https://www.sangotrade.pl/pl/

1 komentarz:

  1. No genialny pomysł! U nas, przy dwójce małych dzieci, tylko szybkie sprzątanie wchodzi w grę, bo nie mam czasu na więcej. Śmiało powinniście szukać sobie różne sposoby i wskazówki, bo w internecie jest ich mnóstwo. Zawsze są pomocne, jeśli potrzebujecie utrzymywać dom w porządku.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger