Nowe przygody przyjacielskiej Basi- biblioteka i Titi

Kolejne dwie książki trafiły do naszej kolekcji- uwielbiamy tą małą dziewczynkę i jej pomysły na spędzanie czasu zarówno z rodziną jak i przyjaciółmi. Wydawnictwo Egmont 15 marca bieżącego roku wydało dwie nowości- " Basia i biblioteka" i " Basia i Titi". O czym są ? Czy nam się podobają ? O tym już za momencik. Chciałabym Wam przypomnieć poprzednie części, które było nam dane zrecenzować. Tu znajdziecie informację o bohaterach , jeśli jeszcze jest ktoś kto ich nie zna:


Co jakiś czas wydawnictwo wraz z autorami, którzy zapewne mają głowę pełną pomysłów dbając o to by nam się dane pozycje nie znudziły i na rynek wkraczają kolejne przygody małych bohaterów. Od 2008 roku ukazało się już 27 tomów opowiadań. W większości tych, które mamy znajdujemy wraz z Franiem podobieństwa z naszego dnia codziennego i chyba to właśnie " to " nas przyciąga do przygód Basi.


Basia i biblioteka " podoba nam się szczególnie i choć wstyd się przyznać nie było nam dane jeszcze trafić do tego budynku. Myślę, że musimy to jak najszybciej nadrobić już nawet sprawdziłam gdzie jest najbardziej przyjazna dzieciom biblioteka w naszej okolicy. Ta książka jest świetnym wprowadzeniem do takowej wycieczki- opisane jest w niej zarówno co to za miejsce oraz jak się w nim zachowywać. Okazuje się również, że nie tylko wypożycza się tam książki a mianowicie można tam poznać ciekawych ludzi trafiając np na spotkanie i warsztaty artystyczne. Basia wraz z panią i kolegami ze swojej grupy spotykają autorkę i ilustratorkę jej ulubionych książek- Różą Marcinek, jest tym faktem bardzo podekscytowana.Dla dzieci w tym opowiadaniu to niesamowite przeżycie. Przedszkolaki zadają mnóstwo interesujących pytań ale i mają zadanie do wykonania.
Autorka "Basi i biblioteki" porusza tu temat wyobraźni, która potrzebna jest każdemu dziecku w rozwoju. Do czego przydała się ona tym razem w bibliotece?Basia i biblioteka. 
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Oprawa: twarda
Liczba stron: 24
ISBN: 978-83-281-2198-0
Wiek: dzieci 3+
Cena:16,99 zł

"Basia i Titi" to książka wg mnie inna niż wszystkiej. Tu nie liczy się sama zabawa a przede wszystkim poruszony jest bardzo dogłębnie temat tolerancji. Inny kolor skóry, inna religia, inne pochodzenie- czy można szufladkować ludzi i za to że są inni niż my ich ranić choćby słowami ? Zdarzają się sytuację, że niestety ludzie nie potrafią zaakceptować odmienności w społeczeństwie. Jest to bardzo dotkliwe i niezrozumiałe zwłaszcza wśród dzieci. W tej książce głównym bohaterem poza Basią jest jej kolega z przedszkola Titi- czarnoskóry chłopiec, który ma bardzo bogatą wyobraźnię i podczas zwykłego spaceru zastanawia się czy słowa potrafią mieć kolory ? Napotyka wraz z rodzicami  Pana, który bardzo niesympatycznie i głośno ujawnia swoje poglądy na temat koloru skóry Titiego nie znając właściwie jego historii i bardzo przykrych faktów z życia malucha.
Na pomoc przychodzi nikt inny jak Basia z Anielką. Razem z kolegą zmierzają się z problemem różnic rasowych. Bardzo mocny a zarazem bardzo aktualny temat w serii dla małych dzieci.Basia i przyjaciele. Titi. 
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Oprawa: twarda
Liczba stron: 24
ISBN: 978-83-281-2305-2
Wiek: dzieci 6+
Cena:16,99 zł1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger