ROK W LESIE

ROK W LESIE- jedna z lepszych książek jakie do tej pory spotkałam zwłaszcza dla dzieci, które lubią dużo mówić a nie potrafią jeszcze czytać. Szczerze jestem nią zafascynowana. Do tej pory rozmawiałam z Franiem sporo o zwierzętach ale były to raczej krótkie rozmówki, bajeczki z opowiadaniami o konkretnym osobniku i przesłaniu Od dziś obserwujemy co się dzieje z dzikami, borsukami, kaczkami, lisami, biedronkami a nawet mrówkami miesiąc po miesiącu.
Kto śpi nocą? Czym się żywią zwierzęta leśne? Jak wyglądają ich rodziny i kto się z kim bawi ? Jakich zwierząt powinien unikać człowiek a jakie są dla niego przyjazne? Gdzie właściwie mają swoje domy ? Na te i mnóstwo innych pytań znajdziecie odpowiedzi właśnie w tej książce.

Grube, kolorowe strony pełne wiedzy przekazanej w obrazkach. Nie przeczytacie tu nic poza opisami mieszkańców lasu na pierwszej stronie. To ich wszystkich szukamy na kolejnych stronach.

12 rozkładówek na każdy miesiąc w roku rozrysowanych na identycznych kadrach lasu. Niektóre za dnia, niektóre nocą. Poza zmianami miesięcy różnią się również pogodą bo przecież latem pięknie świeci słońce, drzewa wyglądają zupełnie inaczej niż zimą czy jesienią- dziecko może zaobserwować tu nie tylko zmieniające się zachowania zwierząt ale i warunki przyrodnicze.

Cudowna pozycja rozwijające spostrzegawczość, logiczne myślenie i pobudzająca kreatywne myślenie, umiejętności opowiadania a przede wszystkim dająca możliwość bliższego poznania otaczającego nas świata.Bardzo zafascynował Frania przekrój mrowiska w różnych porach roku- cały rok ciężko pracowały, składały pożywienie, dbały o swój dom by w grudniu móc odpocząć... 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger