Rok w przedszkolu i Rok w mieście

Całkiem niedawno pokazałam Wam jedną z ulubionych książek ostatnio w naszym domu a mianowicie--> Rok w lesie. Cudowna pozycja pokazująca życie różnych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Tym razem chciałabym przedstawić dwie pozostałe z tej samej serii.

Rok w przedszkolu  -  idealna zarówno dla przedszkolaków jak i tych dzieci, które dopiero będą zaczynały swoją przygodę z tym miejscem. Duża, cało kartonowa książka ze sceneriami z życia codziennego najmłodszych pociech. Wprowadza w życie przedszkolne, towarzyszy małym bohaterom miesiąc po miesiącu w najważniejszych wydarzeniach i uroczystościach.
 Na początku znajdziecie opis samych bohaterów- tu przeczytacie co lubią, jacy są, z kim się kolegują i jakie są ich pasje. Możecie np wybrać sobie kilku bohaterów, których losy będziecie śledzić np. Maksa, który jest specjalistą od dinozaurów albo Zosię, która wiecznie coś gubi. Może wolicie na kolejnych kartach poszukać kotkę Felkę, która uwielbia się bawić w chowanego albo psa Bazyla? Ta pozycja zarówno jak i pozostałe dwie z tej serii nie nudzi się zbyt szybko bo oglądając możecie tworzyć własne historyjki na podstawie tego co na obrazkach.Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA
Język książki: polski
Rok wydania: 2016
Wydanie: 1
ISBN: 9788310130242
Liczba stron: 28
Oprawa: Twarda


Rok w mieście - tu tak jak w poprzednich częściach mnóstwo się dzieję. 12 miesięcy rozrysowanych na kolejnych stronach to życie poszczególnych bohaterów na tym samym kadrze, jednak w różnych sytuacjach. Sprawdzić możemy, czy u nas w mieście dzieję się to samo co u nich ? Książka ogromnie pobudzająca wyobraźnię i spostrzegwaczośc. Wraz z tą pozycją tak jak i pozostałymi z tej serii w łatwy sposób możemy pokazać jakie zmiany pojawiają się w życiu ludzi w mijającym roku.

Dzień dobry, nazywam się Malina. Bardzo lubię nasze miasto. Mieszkam tu od urodzenia. Mojej mamy często nie ma w domu, bo spełnia się zawodowo. Tata też ciężko pracuje. Uwielbiam długie spacery po lesie albo nad rzeką z naszymi psami: mopsiczką Kredką i terierem Mazakiem. Bardzo kocham babcię Krysię i dziadka Kazika. Babcia prowadzi na rynku cukiernię z najlepszymi ciastkami. W naszym mieście dużo się dzieje… Musicie nas odwiedzić! Zapraszam. 

Przy każdej z tych pozycji za każdym razem, gdy otwieramy książkę historia może być inna. To od naszej wyobraźni zależy o czym chcemy opowiadać i jakie humory danego dnia będą mieli bohaterzy.


Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA
Seria wydawnicza: Rok w...
Język książki: polski
Rok wydania: 2015
Wydanie: 1
ISBN: 9788310128058
Liczba stron: 28
Oprawa: Twarda 


3 komentarze:

  1. Rok w lesie od kilku miesięcy cieszy się u nas powodzeniem. Zastanawiam się nad zakupem przedszkola w związku ze zbliżającym się wrześniem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za podpowiedź. U nas rok w lesie i w mieście też cieszy się dużym zainteresowaniem. Polecam serię opowiem ci mamo a zwlaszcza - co robią auta

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger