Pogromcy wirusów- gra na zdrowie

Całkiem nie dawno było 30 lecie bajki BYŁO SOBIE ŻYCIE...Pisałam Wam o nowej odsłonie HD tych samych kreskówek, które pamięta ze swojego życia chyba każdy z Nas. Pamiętacie ten wpis? Jeśli nie to możecie zobaczyć go tu --> 30 lecie bajki BSŻ . Z ogromna przyjemnością otworzyłam ostatnio przesyłkę, w której była między innymi gra wydawnictwa Hippocampus, którą chcę Wam tu pokazać. Prosta, ze znanymi nam już bohaterami, mi kojarzącą się ( sama nie wiem czemu) z kultową grą karcianą w wojnę połączoną z puzzlami. Nawet jeśli dobrze Ci idzie na początku, w trakcie sytuacja może się obrócić o 180 stopni. Na czym polega zwalczanie wirusów w tym wydaniu ? Już Wam tłumaczę...

Co dla mnie ważne, gra jest od lat 4+ . Myślę, że z pomocą dorosłych nawet sprytne 3 latki dałyby rade bo zasady są banalnie proste :) 


Zawartość pudełka :
- 24 pary kafli z 6 postaciami różnych bakterii, wirusów i toksyn ( 48 dolnych i górnych części)
- 9 kafli składających się na obrazek mistrza pilnującego więźniów zamkniętych w klatce
- 5 kafli więźniów zamkniętych w klatce
- 7 kafli z obrazkiem pustej klatki


Zabawę zaczynam od wybrania sobie dwóch dolnych części bakterii lub wirusów. Do nich dobieramy pary losując po kolei kafelki ze stosu ułożonego obrazkami do dołu. Jeśli okaże się, że druga, pobrana obecnie przez nas część pasuje składamy je w całość, jeśli nie- odkładamy na drugim stosiku tym razem obrazkiem do góry. W każdej chwili przeciwnik podczas swojego ruchu ma możliwość wyboru- albo losuje obrazek zasłonięty albo może wziąć jeśli mu pasuje obrazek górny odsłonięty przez kogoś innego. 


Jeśli podczas losowania trafimy na klatkę pełną bakterii, wirusów i zarazków wraz ze strażnikami niestety musimy pozbyć się wszystkich naszych dwu częściowych paskudek- odkładamy je na środek. Zabiera je wszystkie później ten, który trafi na klatkę całkowicie pustą.
W między czasie znajdujemy pomieszane elementy układanki, która jest bardzo ważna w tej rozgrywce. Cała zabawa toczy się tak długo, aż nie zostanie ułożony cały obrazek z pobieranych przez nas elementów. Gdy cały wzór zostanie wraz z mistrzem ułożony gra kończy się a wygrywa ten gracz, który w momencie ustawienia ostatniego "puzzla" zgromadził najwięcej wirusów.
Ta gra uczy spostrzegawczości, rozpoznawania i łączenia ze sobą elementów. Jest świetnym wprowadzeniem w świat gier wieloosobowych :) 


W moim odczuciu bardzo przyjemnie się toczy tego typu rozgrywkę całą rodziną :) Polecam z czystym sumieniem...


Wpis powstał w ramach projektu GRAJMY:


1 komentarz:

  1. Super wyglądają prezentuje się ta gra i na pewno spodobałaby się również nam :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger