Kreatywnie z Maszą

Książki kojarzą się dzieciom zwłaszcza z oglądaniem obrazków i czytaniem przez rodziców przed snem lub w wolnym czasie by zabić nudę. Jak urozmaicić maluchom te zwyczajne, bierne siedzenie i słuchanie? Już Wam mówię... Wybrać taką pozycję do waszej biblioteczki, która opowiada o bliskich dziecku bohaterach i taką, która wymaga od dziecka aktywności. Dziś o 2 pozycjach z lubianą przez nas Maszą i niedźwiedziem wydaną przez wydawnictwo EGMONT.

CZYTAM I UKŁADAM- pozycja z 5 układankami, w każdej po 30 elementów. Dla ułatwienia pod puzzlami obrazek, który należy ułożyć. Takowe puzzle z pewnością pokochają już 3 latki :) Tego typu książka świetnie wprowadziła Frania w świat rozsypanych obrazków. Pamiętam pierwszą radość z ułożonego samodzielnie obrazka, była nie do opisania. Jeśli Wasz maluch dopiero wkracza w świat puzzli to te z ulubionymi bohaterami gwarantują rozrywkę na długie wieczory.
Masza i Niedźwiedź Leśne szablony- z tą pozycją to dopiero jest zabawa. Wyobrażacie sobie uśmiech na buzi dziecka, gdy samodzielnie narysuje postać z ulubionej bajki ? Dziecko czuje się w tym wypadku jak prawdziwy artysta. Mazaki, kredki lub zwykły ołówek, kartka i zaczynamy :)

 W tej książce, poza kreatywnym rozwojem waszych dzieci przeczytacie dużo różnych ciekawostek. Gdy Franio dostał ją w swoje rączki dużo czasu poświęcił jej już pierwszego dnia, zarysował sporo kartek bo był bardzo ciekawy jak mu wyjdą jego ulubieńcy. Był zachwycony a ja cieszyłam się razem z nim :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger