Pierwsza nauka kolorów, kształtów, liczenia i różnic - z ciuchcią Tomkiem

Tak wiem, zbliżają się wakacje a my tu wyskakujemy z nauką :) Dopiero teraz u Nas nastał "ten moment", w którym widzę, że nauka u mojego 2,5 latka ma jakikolwiek sens :) Nie ma sensu niektórych rzeczy przyspieszać, trzeba wsłuchiwać się w osobiste potrzeby i dostrzegać możliwości malucha- tak dokładnie tak- JEGO :) Nasze szczere chęci i to , że "ktoś inny w jego wieku..." nie mają tu żadnego znaczenia. Każde dziecko jest inne, każde wyjątkowe na swój sposób.

Staś od jakiegoś czasu bardzo polubił ciuchcię Tomka i wszelkie piosenki związane z pociągami :) Wykorzystałam to i stworzyłam dziś pomoc edukacyjną, która już w pierwszym dniu bardzo się mu spodobała :)

Uczymy się kolorów: Czerwone serce, żółty kwadrat, zielona gwiazdka, niebieskie kółko- zaczęłam tylko z tymi figurami bo nadmiar też raczej nie pomoże a może zniechęcić.

Czego tu brakuje ? Znajdź w rozsypance..


Możecie dać dziecku początkującemu dwa elementy do wyboru by dopasowało ( ta opcja gdy rozsypanka jest za trudna)


Poukładaj od najmniejszej ilości figur w wagoniku do największej lub na odwrót..


Liczymy : 1...1,2...1,2,3 ... Celowo powtarzamy cyfry dla utrwalenia przy każdej kolejnej karcie :) Gdzie jest najwięcej a gdzie najmniej ? Gdzie jest dużo a gdzie mało ? Dwie strony a możliwości macie kilka i pewnie jeszcze zmodyfikujecie je po swojemu, o to właśnie chodzi :) 


Karty z ciuchcią możecie pobrać tu --> "uczymy się z ciuchcią Tomkiem"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger