Gry planszowe- uczą, cieszą i wspierają

Czego gry mogą uczyć ? Spostrzegawczości, logicznego myślenia, te z kostką dodatkowo wspierają naukę liczenia i percepcję wzrokową. Nie wiem jak Wy ale my uwielbiamy siadać do planszówek wieczorami, całą rodziną zwłaszcza gdy za oknem szaro i pogoda nie sprzyja wspólnym wypadom w teren. Od kilku dni dzięki współpracy ze sklepem KUP ZABAWKĘ możemy się bliżej przyjrzeć nowościom na rynku i pokazać Wam bardzo ciekawe 3 gry z kolekcji ARTYK. Warto dotrzeć do samego końca posta :)

Zacznijmy od moim zdaniem tej najprostszej, która od razu podbiła serce mojego przedszkolaka. Znacie dziecko nie lubi zwierzątek, naśladowania ich i wygłupiania się ? Ja też nie :) Moje szkraby to uwielbiają i już podczas otwierania pudełka Franio próbował wcielić się w bohaterów MAŁPECZEK W DŻUNGLI.To właśnie te skaczące istotki, których wszędzie pełno, lubiące banany odgrywają tu główną rolę. 4 pionki do samodzielnego złożenia, plansza, kostka, karty z pytaniami, instrukcji notesik- znajdziecie to wszystko w zestawie wraz z pudełkiem.

Przygoda w dżungli nie jest łatwa, czasem trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące fauny i flory a czasem trzeba wykonać zabawne zadania. Gra wspiera aktywność fizyczną- to duży atut. Przechodząc z pola na pole czasem trzeba się troszkę po gimnastykować :) Nie obawiajcie się jednak. Jestem pewna, że ze wszystkim sobie poradzicie :) Stając na pola z małpkami stojącymi na rękach musicie wykonać np: 7 przysiadów, 8 razy wysoko podskoczyć, 12 razy klasnąć w dłonie, banalne prawda? A ile przy tym śmiechu, nie próbujcie oszukiwać ! :)

Przyznam szczerze, że wg mnie ta gra jest strzałem w 10 i można przy niej spędzić świetnie czas całą rodziną :)


Kolejną propozycją jest gra CHCĘ ZOSTAĆ SUPER BOHATEREM. Któż nie chciałby posiadać super mocy, super siły i super umysłu ? W tej grze wszystko jest możliwe. Tylko jak to umiejętnie wykorzystać ? Trzeba umiejętnie pokombinować, porozmawiać, wspólnie powymyślać rozwiązania :)


W zestawie znajdziecie :
- dwu stronną planszę ( etap 1 i 2)
- karty z super mocami
- koło losujące
- pionki
- kostkę
- notesik
- instrukcję

W tą grę gra się dość długo, możecie wcześniej ustalić czas rozgrywki etapu drugiego :) W pierwszej części zbieramy super moce, przechodzimy plansze wg standardowych zasad.
W etapie 2 chadzacie własnymi drogami i to Wy decydujecie gdzie i w jakiej sytuacji wykorzystacie swoje super moce. Stając na pole "S" losujecie kartę z kolejną super mocą, na "bombę" -trzeba oddać jedną ze swoją kart, "znak zapytania"-  możecie zablokować przeciwnika ( stawiając kamienną blokadę) lub otrzymać super moc, którą wykorzystacie do zdjęcia blokady Wam przez innego przeciwnika. Dwie ostatnie opcje lodujecie kręcąc strzałką.


Na planszy jest jeszcze kilka dodatkowych możliwości, pól o których dowiecie się czytając instrukcję. Wygrywa ta osoba, która wypełni najwięcej zadań.Ostatnia gra jaką chciałabym Wam pokazać jest zdecydowanie dla dzieci starszych. WIEM, ŻE ZDROWO JEM bardzo fajnie uczy i wspiera nawyki zdrowego żywienia. Ja sama wiele się z niej dowiedziałam. Sprawdzanie ilości białka, węglowodanów czy ilości kalorii po tej grze może wejść Wam w nawyk :)


Gra polega na przejściu całej trasy, dotarciu do mety i zebraniu jak najbardziej zbilansowanych składników diety. Każdy z graczy ma swój talerzyk, na który kładzie karty, które są odpowiednikiem stawania na różne pola. Wygrywa ten, kto zbierze jak najmniej punkto- kalorii. Każda karta z aktywnością fizyczną zmniejsza ilość punktów i pozwala na zwiększenie szans na wygraną. Podejmujecie wyzwanie ?

Na drugiej stronie planszy znajdziecie znaną każdemu piramidę zdrowego trybu życia znaną wszystkim z lekcji biologi :) O zdrowym jedzeniu, o tym jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają różnego rodzaju sporty powinniśmy rozmawiać z dziećmi od najmłodszych lat.


KONKURS !!!!

Wygraj jedną z 3 gier dla swojego dziecko :) Zasady : 

1. Pod plakatem konkursowym na fanpage --> schwytanechwile napisz, którą z tych gier chciał/a byś wygrać dla swojego dziecka i dlaczego akurat ta Cię zainteresowała?

2. Było by bardzo miło gdybyś polubił/a profil sponsora --> kup zabawkę :)

3. Będę prze-szczęśliwa gdy udostępnisz post i dowie się o nim jak najwięcej osób :)

4. Zabawa trwa od dzisiaj : 13.07.2017 do 20.07.2017 

5. Zastrzegam sobie ewentualną możliwość zmiany zasad w trakcie zabawy :)

6. Po ogłoszeniu wyników masz 3 dni na podesłanie mi danych a sponsor 30 dni na wysłanie nagrody.

7. Punkt najważniejszy- DOBRZE SIĘ BAWIMY I ZACISKAMY KCIUKI :)


Ps. Portal Facebook nie ma nic wspólnego z powyższym konkursem. Organizatorem jestem ja ( SchwytaneChwile) a sponsorem sklep www.kupzabawke.pl .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger