Basia i basen

O przygodach małej Basi pisałam już nie raz. Bardzo się ucieszyłam, gdy dowiedziałam się, że wyszła kolejna część i, że to właśnie o basenie jest w niej mowa. Dlaczego ? Staś, mój najmłodszy syn bardzo boi się wody na dużym obszarze (morza, jeziora basenu) . Miałam ogromną nadzieję, że poprzez tą pozycję i razem z bohaterką, którą dobrze znamy trochę ułatwimy mu zrozumienie, że z nami, rodzicami i kołem ratunkowym nie ma czego się bać. Trochę nam się udało i myślę, że z każdą kolejną wizytą na pływalni będzie coraz lepiej. Drugi syn z kolei gdyby mógł w wodzie spędzałby większą część swojego życia. Czuje się w niej niemal jak ryba w wodzie. U nas jak sami widzicie bracia bardzo się od siebie różnią. Ciekawi jesteście jak czuła się w wodzie rodzina małej, zawsze uśmiechniętej i pełnej energii Basi ? Zdradzę Wam troszeczkę...


Basi mama jest chora, bardzo źle się czuje. Dzieci na wszelkie możliwe sposoby próbują jej pomóc wyzdrowieć- bezskutecznie. Całe szczęście tata Basi jest lekarzem, który nakazał swojej żonie leżeć i odpoczywać. Tylko jak tu odpoczywać gdy w domu trójka wiecznie szukających nowych doznań dzieci ? Tata znajduje rozwiązanie- najmłodszego Franka postanawia oddać pod opiekę babci a dwójkę pozostałych zabiera na basen. Tam czekają na nich nowe przygody.


Niespodzianki czekają na nich już niemal od samego początku. Gdy docierają do miejsca docelowego okazuje się, że tata nie zabrał kąpielówek i musieli jechać do sklepu. Namówili tatę na dodatkowy zakup okularów do pływania. Gdy ponownie dotarli byli zachwyceni tym co jest w środku. Mała Basia dowiedziała się podczas wizyty na basenie, że pieniądze mogą być nie tylko w portfelu oraz, że absolutnie nie można biegać bo może stać się komuś krzywda. Przekonała się o tym dosłownie na własnej skórze gdy biegnąć przewróciła się i poleciała jej krew.Podczas czytania tej książki przekonujemy się jak bardzo ważne jest wspólne spędzanie czasu przez rodziców z dziećmi a jednakowo maluchy mogą wyciągnąć wnioski z przedstawionych motywów i zachowań. Przy tego typu opowieściach bardzo łatwo wczuć się w role głównych bohaterów i właśnie za to je uwielbiamy ! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger